Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych

III seminarium - Zarządzanie ryzykiem

"Wspólnie dla rynku", poświęcone było zarządzaniu ryzykiem na rynku kapitałowym. Partnerami spotkania byli: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Giełda Papierów Wartościowych.

Uczestników seminarium powitała Prezes Zarządu KDPW Iwona Sroka, która powiedziała: - Nasze spotkanie dedykujemy problematyce zarządzania ryzkiem. W planach strategicznych KDPW zawarte jest m.in. wdrożenie systemu zarządzania ryzkiem opartym o metodologię SPAN. Mam nadzieję, że jego implementację uda nam się zakończyć w przyszłym roku. Krzysztof Mejszutowicz z GPW mówił podczas seminarium o krótkiej sprzedaży i pożyczkach papierów wartościowych jako o nowych instrumentach inwestycyjnych, do których adaptują się systemy zarządzania ryzykiem rozliczeniowym.

O zarządzaniu ryzykiem w oparciu o metodologię SPAN mówili przedstawiciele Izby Rozliczeniowej KDPW. Metodologia SPAN, poprzez kompletny opis ryzyka, umożliwia jego precyzyjny pomiar, co podnosi poziom bezpieczeństwa i uatrakcyjnia prowadzenie działalności na naszym rynku uczestnikom i inwestorom.
Dyrektor Biura Bezpieczeństwa KDPW mówił z kolei o kompleksowym systemie zarządzania ryzykiem operacyjnym w instytucji finansowej średniej wielkości.

Szczegółowe materiały ze spotkania, jak również relację wideo zamieściliśmy na stronie internetowej KDPW.

Cykl seminariów edukacyjnych, które KDPW organizuje we współpracy z instytucjami rynku kapitałowego, jest przedsięwzięciem propagującym inicjatywę Wspólnie dla rynku.

Prezentacje
"Nowy System Zarządzania Ryzykiem Rozliczeniowym w KDPW "
"Nowe instrumenty inwestycyjne, do których adaptują się systemy zarządzania ryzykiem rozliczeniowym"
"Kompleksowy system zarządzania ryzykiem operacyjnym w instytucji finansowej średniej wielkości"

Zapis wideo
Część 1
Część 2

Ostatnia aktualizacja: 19-06-2012 Do góry