Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręThe European Securities and Markets Authority (Europejski Urząd Nadzoru nad Rynkiem Kapitałowym, ESMA), zamieścił na swojej stronie internetowej informację dotyczącą konieczności uzyskania kodu LEI w związku z wejściem w życie regulacji MiFID II.

 

Komunikat ma na celu podniesienie świadomości branży i ułatwienie spełnienia wymogu posiadania kodu LEI w ramach MiFID II przed jego wejściem w życie 3 stycznia 2018 r.

 

ESMA przypomina w opublikowanym komunikacie, że konieczność posiadania kodu LEI przez podmioty prawne, w tym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, wynika z wielu europejskich regulacji, m.in. European Markets Infrastructure Regulation (EMIR), Market Abuse Regulation (MAR), Capital Requirements Regulation (CRR), Alternative Investment Funds Directive (AIFMD), Solvency II, Central Securities Depositories Regulation (CSDR), Securities Financing Transactions Regulation (SFTR).

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, dostępnymi na stronach:

https://www.esma.europa.eu/document/esma-highlights-importance-lei-mifidiimifir-compliance

https://www.esma.europa.eu/sites/default/files/library/esma70-145-238_lei_briefing_note.pdf

 

Kod LEI (Legal Entity Identifier) to dwudziestocyfrowy kod alfanumeryczny oparty na normie ISO 17442 opracowanej przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO). Kod LEI powiązany jest z kluczowymi informacjami umożliwiającymi jasną i jednoznaczną identyfikację podmiotów prawnych uczestniczących w transakcjach finansowych.

 

KDPW świadczy usługę nadawania kodów LEI za pośrednictwem serwisu internetowego https://lei.kdpw.pl dostępnego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu w prosty i szybki sposób. Aktualnie KDPW zarządza bazą ponad 9 tys. kodów LEI.

Ostatnia aktualizacja: 10-10-2017 Do góry