Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręUrząd Komisji Nadzoru Finansowego przypomina o konieczności posiadania przez niektórych uczestników rynku kapitałowego, unikalnego numeru identyfikującego – kodu LEI.

Kod LEI jest to 20 znakowy, alfanumeryczny identyfikator, nadawany przez uprawnione do tego licencjonowane jednostki, zawierający informacje na temat danego podmiotu i przyznawany na cały okres funkcjonowania tego podmiotu.

 

Zgodnie z zapisami rozporządzenia MiFIR inwestorzy, za wyjątkiem osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, którzy nie posiadają kodów LEI, zamierzający dokonywać transakcji na rynku zorganizowanym, powinni niezwłocznie podjąć działania celem uzyskania takiego kodu. Unikanie pozyskania kodu LEI lub niedopełnienie procedury przedłużenia ważności takiego kodu będzie od 3 stycznia 2018 r. skutkowało brakiem możliwości zawierania transakcji na instrumentach finansowych dopuszczonych do jakiegokolwiek systemu obrotu prowadzonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – przypomina KNF.

 

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=59909&p_id=18

 

KDPW świadczy usługę nadawania kodów LEI za pośrednictwem serwisu internetowego https://lei.kdpw.pl dostępnego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Ostatnia aktualizacja: 02-11-2017 Do góry