Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręWęgierski Keler uczestnikiem KDPW

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych podpisał z węgierskim centralnym depozytem papierów wartościowych Keler Ltd. umowę w sprawie utworzenia przychodzącego linku operacyjnego typu DvP do KDPW. Tym samym Keler stał się bezpośrednim uczestnikiem KDPW.

Dzięki temu papiery wartościowe będące w posiadaniu zagranicznych inwestorów – klientów węgierskiego depozytu – będą rejestrowane bezpośrednio na rachunku zbiorczym obsługiwanym przez Keler w KDPW.

Uczestnictwo Keler w KDPW tworzy kolejny kanał dostępu inwestorów zagranicznych, w szczególności węgierskich, do rynku polskiego.

Polski rynek kapitałowy jest największym w regionie i jest atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Zainteresowanie ze strony węgierskiego depozytu i jego klientów potwierdza tę tezę.

Od 2004 roku KDPW posiada link typu FoP do depozytu węgierskiego, co było wiązane z notowaniem węgierskiej spółki w formule dual listingu na giełdach w Warszawie i Budapeszcie.

W ostatnich kilku latach w Grupie KDPW zrealizowano szereg projektów rozwojowych, dzięki którym oferuje ona rynkowi komplementarny pakiet usług rozrachunkowych, rozliczeniowych, obsługi corporate actions, związanych z gromadzeniem danych, a także zadaniami agencji numerującej, aby zapewnić kompletną i atrakcyjną obsługę polskich emitentów, banków i firm inwestycyjnych i inwestorów, a także podmiotów zagranicznych operujących na polskim rynku finansowym.

Linki KDPW z zagranicznymi centralnymi depozytami papierów wartościowych

KDPW_linki.png

Ostatnia aktualizacja: 05-06-2018 Do góry