Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręWywiad z Prezesem KDPW w biuletynie IDM

W ostatnim wydaniu „Biuletynu Izby Domów Maklerskich” ukazał się wywiad z Prezesem KDPW Maciejem Trybuchowskim, w którym mówi on m.in. o roli Krajowego Depozytu na rynku kapitałowym, projektach rozwojowych realizowanych w Grupie KDPW, czy wpływie PPK na rynek.

Mówiąc o miejscu i znaczeniu Grupy KDPW, prezes Trybuchowski podkreśla, że „polski rynek kapitałowy, ze względu na konkurencję międzynarodową, nie będzie się rozwijać bez silnych lokalnych uczestników, banków i firm inwestycyjnych, ale także bez sprawnie i efektywnie działającej infrastruktury. Dla mnie Krajowy Depozyt i izba rozliczeniowa KDPW_CCP to przede wszystkim podmioty stanowiące trzon infrastruktury rynku kapitałowego, które oferują cały wachlarz komplementarnych usług posttransakcyjnych. Utrzymanie w kraju kompetencji instytucji infrastrukturalnych jest jednym z naszych wyróżników konkurencyjnych.”

Maciej Trybuchowski powiedział także, że GK KDPW realizuje szereg projektów o charakterze technicznym, usprawniających i dostosowujących działanie Grupy KDPW do wymogów regulacyjnych. Dwa kluczowe projekty to przygotowanie KDPW do obsługi niepublicznych papierów wartościowych oraz uruchomienie usługi eVoting w ramach Platformy Blockchain dla Rynku Kapitałowego.

Oceniając zaś wpływ PPK na rynek kapitałowy prezes KDPW zaznaczył, że środki gromadzone w PPK zasilą polski rynek kapitałowy, wzrost udziału oszczędności długoterminowych obniży koszty finansowania inwestycji w Polsce i będzie sprzyjać wzrostowi gospodarczemu.

Biuletyn IDM dostępny jest na stronie internetowej Izby www.idm.com.pl/.
Ostatnia aktualizacja: 12-12-2018 Do góry