Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręByki i Niedźwiedzie Gazety PARKIET. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych „Instytucją 25-lecia”

21 marca już po raz 25. redakcja Gazety Parkiet wręczyła statuetki Byka i Niedźwiedzia osobom i instytucjom rynku kapitałowego. Podczas tegorocznej jubileuszowej Gali statuetki przyznano nie tylko za dokonania w 2018 roku, ale i osiągnięcia całego ćwierćwiecza.

Instytucją 25-lecia został Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Prezes KDPW Maciej Trybuchowski za przyznane wyróżnienie podziękował współpracownikom: „ (...) 25 lat rozliczamy, rozrachowujemy i świadczymy bardzo wiele usług dla naszych uczestników, dla klientów na rynku kapitałowym. Jeżeli Byki i Niedźwiedzie to nagroda oskarowa, to to jest Oskar za całokształt twórczości dla aktorów drugoplanowych, jakim jest Krajowy Depozyt. Ja tę nagrodę trzymam w ręku dzięki, przede wszystkim, zaangażowaniu i pracy moich Kolegów w Zarządzie: Michała Stępniewskiego, Sławomira Panasiuka, Pawła Góreckiego, to jest nagroda, którą mogę trzymać dzięki moim Szacownym Poprzedniczkom na tym stanowisku: Pani dr Iwonie Sroce, Pani Elżbiecie Pustole, a nade wszystko to jest nagroda dla Pracowników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych za ich profesjonalizm, zaangażowanie w to, że zbudowali taką instytucję, która jest bardzo silną instytucją w Polsce i przede wszystkim w regionie, w obszarze usług posttransakcyjnych. Dużo przed nami faktycznie w tym roku, dużo przed nami wyzwań w kolejnych latach. W imieniu wszystkich Pracowników Krajowego Depozytu, całej Grupy Kapitałowej, łącznie z CCP, obiecujemy, że będziemy jako infrastruktura pomagać, jak tylko możemy i ułatwiać życie uczestnikom rynku, po to jesteśmy”.

Prezes Maciej Trybuchowski wręczył statuetkę w kategorii Dom maklerski roku Filipowi Paszke, Dyrektorowi DM PKO BP.
Za osobowości ćwierćwiecza redakcja PARKIET uznała Zbigniewa Jagiełłę, prezesa PKO Banku Polskiego oraz Mirosława Kachniewskiego, prezesa Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.
Prezesem roku został Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Nagrody „Byki i Niedźwiedzie” przyznane przez redakcję Gazety PARKIET:

 

 • PZU. Spółka roku z WIG20, wyróżniona za m.in.rekordowe wyniki i uruchomienie platformy internetowej inPZU do taniego inwestowania.
 • PlayWay. Spółka roku z mWIG40, producent gier zaimponował m.in.wzrostem wartości akcji, zapowiedzią dywidendy i sukcesem „HouseFlippera”.
 • Polenergia. Działająca w obszarze energii spółka roku z sWIG80 błysnęła wynikami, a kurs rósł jak na drożdżach, gdy cały indeks zaliczył spadek.
 • The Farm 51 Group. Spółka roku z NewConnect, producent „WorldWar 3” był liderem małej giełdy, odpowiadającym za 40 proc. obrotów. Kurs wzrósł o 170 proc
 • Ten Square Games. W kategorii debiut roku lider mógł być tylko jeden. Firma pozyskała z IPO ponad 90 mln zł i już na debiucie dała sowicie zarobić.
 • Investors TFI „Inwestorsi”, którzy otrzymali tytuł TFI roku, od lat przynoszą klientom jedne z najlepszych stóp zwrotu. Nie inaczej było w trudnym dla rynku 2018 r.
 • DM PKO BP. Dom maklerski roku ma m.in. mocną pozycję w segmencie inwestorów indywidualnych, utrzymuje tradycyjne punkty obsługi klientów.
 • MICHAŁ KRAJCZEWSKI, BM BGŻ BNP Paribas. Analityk roku. Niech przemówią liczby: typując spółki do technicznego portfela „Parkietu” Krajczewski uzyskał 52-proc.stopę zwrotu.
 • ŁUKASZ TARNAWA. Ekonomistą roku został główny ekonomista Banku Ochrony Środowiska. Pierwszy raz w historii statuetka w tej kategorii trafia w te same ręce drugi rok z rzędu.

 

Ponadto, redakcja Parkietu przyznała Złote Portfele:
  • Najlepszy fundusz akcji polskich – Investor Akcji Spółek Dywidendowych
  • Najlepszy fundusz mieszany – Santander Platinum Konserwatywny
  • Najlepszy fundusz obligacji – Ipopema Dłużny
  • Najlepszy fundusz gotówkowy i pieniężny – Superfund Oszczędnościowy
  • Najlepszy fundusz absolutnej stopy zwrotu – Opera Alfa-plus.pl
  • Najlepszy wynik wśród funduszy akcji zagranicznych – Opera Beta-plus.pl

Prezes M.Trybuchowski.JPG
Prezes M.Trybuchowski

Prezes M.Trybuchowski_KDPW_instytucją_25lecia.JPG

Fot. Parkiet.com

Ostatnia aktualizacja: 22-03-2019 Do góry