Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręGrupa KDPW partnerem konferencji Trading CEE 2019

Grupa KDPW była partnerem odbywającej się w Warszawie międzynarodowej konferencji Trading CEE 2019, organizowanej przez Global Investor Group. Podczas wydarzenia zorganizowany został panel dyskusyjny poświęcony usłudze clinet clearing, oferowanej przez KDPW_CCP.

Trading CEE na dobre wpisał się w kalendarz konferencji odbywających się w Warszawie i gromadzących przedstawicieli krajowych i zagranicznych instytucji finansowych. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Grupa KDPW zorganizowała panel poświęcony usłudze client clearing, którą oferuje izba rozliczeniowa KDPW_CCP. Wprowadzeniem do tematu była prezentacja przedstawiona przez Członka Zarządu KDPW_CCP Piotra Jaworskiego, a w samej dyskusji wzięli udział: Andrzej Stryszak, Wicedyrektor Departamentu Powiernictwa w PKO Banku Polskim oraz Pawel Sobolewski, Naczelnik Wydziału Rynków i Instrumentów Finansowych w Departamencie Stabilności Finansowej NBP.
Tematem debaty były m.in. nowe regulacje w obszarze rozliczeń transakcji i ich wpływ na rynek finansowy, w tym w szczególności na client clearing oraz zalety korzystania z tego rozwiązania.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zorganizowała dyskusję z przedstawcielami giełd regionu CEE, którą moderował szef warszawskiego parkietu Marek Dietl. A w debacie uczestniczyli: Tomislav Gračan, Member of the Management Board, Zagreb Stock Exchange, István Máté-Tóth, Deputy CEO, Budapest Stock Exchange, Jiří Opletal, Deputy CEO, Prague Stock Exchange, Peter Kubricky, CEO, Bratislava Stock Exchange, Adrian Tanase, CEO, Bucharest Stock Exchange oraz Manyu Moravenov, CEO, Bulgarian Stock Exchange.
Trading CEE to jedyna tak duża międzynarodowa konferencja, poświęcona rynkowi kapitałowemu, organizowana przez zagraniczny podmiot w Polsce. Wydarzenie co roku przyciąga do Warszawy ponad kilkuset uczestników z kraju i zagranicy.


191015-KDPW Presentation.pdfPrezentacja KDPW_CCP

Ostatnia aktualizacja: 15-10-2019 Do góry