Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręGala 25-lecia Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

7 listopada 2019 roku minęło dokładnie 25 lat odkąd Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych rozpoczął swoje funkcjonowanie jako samodzielna spółka. Uroczysta Gala z okazji jubileuszu Krajowego Depozytu odbyła się w Warszawie, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Uczestników Gali zaszczycił swoją obecnością Pan Prezydent Andrzej Duda, który w przemówieniu podkreślił, że KDPW jest fundamentem bezpieczeństwa krajowego rynku instrumentów finansowych i odgrywa istotną rolę w budowie nowoczesnej gospodarki. Dodał także, że KDPW jest potężną firmą technologiczną. Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że także w przyszłości KDPW będzie wspierał rozwój gospodarczy Polski i krajowego rynku kapitałowego.

Podczas uroczystości odczytano także list gratulacyjny Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego.

Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych Pan Maciej Trybuchowski witając gości podkreślił, że KDPW jest firmą otwartą na innowacje i inwestującą w ich rozwój. - Na przestrzeni ostatnich lat, w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym i regulacyjnym, Grupa KDPW stworzyła komplementarny pakiet usług, odpowiadający współczesnym wymogom najbardziej rozwiniętych centrów finansowych – dodał.

W swoim wystąpieniu Prezes Trybuchowski podkreślił także, że nie byłoby sukcesu Krajowego Depozytu i Grupy KDPW, gdyby nie pracownicy. Są oni najcenniejszym aktywem firmy. - Korzystając z jubileuszowej okazji, podziękuję wszystkim pracownikom – byłym i obecnym – którzy każdego dnia z zaangażowaniem i oddaniem, nie tylko wypełniają swoje zawodowe obowiązki, ale tworzą także ducha naszej firmy. W imieniu swoim i całego Zarządu – dziękuję! – powiedział Maciej Trybuchowski.

Tradycją związaną z jubileuszami jest honorowanie zasłużonych osób i instytucji. Tej tradycji hołduje również Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, który przyznał specjalne wyróżnienia podmiotom zasłużonym dla rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. Nagrody 25-lecia otrzymało w sumie 8 instytucji: PKO Bank Polski, OSTC Limited, Dom Maklerski X-Trade Brokers, Bank Pekao SA, Bank Citi Handlowy, Erste Securities, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska oraz ING Bank Śląski.

Wyróżnienia wręczył Zarząd KDPW i KDPW_CCP: Maciej Trybuchowski - Prezes Zarządu KDPW i KDPW_CCP, Paweł Górecki - Wiceprezes Zarządu KDPW, Sławomir Panasiuk – Wiceprezes Zarządu KDPW i KDPW_CCP, Michał Stępniewski – Wiceprezes Zarządu KDPW i KDPW_CCP oraz Piotr Jaworski – Członek Zarządu KDPW_CCP.

PKO Bank Polski wyróżniony został za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, w tym client clearing, w zakresie identyfikacji kontrahentów, za wytrwałą współpracę w zakresie rozwoju rozliczeń dla instrumentów pochodnych OTC, za wytrwałą i nieskazitelną współpracę w zakresie budowania rynku obligacji detalicznych. Nagrodę odebrał Piotr Mazur – Wiceprezes Zarządu banku.

Nagroda dla najbardziej aktywnego zagranicznego uczestnika Repozytorium Transakcji, który ponadto nie boi się korzystać z rozwiązań post-transakcyjnych prowadzonych poza Londynem otrzymała spółka OSTC LTD. Wyróżnienie odebrał Tomasz Kwiatek - Dyrektor Zarządzający na Polskę.

Dom Maklerski X-Trade Brokers otrzymał nagrodę dla najbardziej aktywnego krajowego uczestnika Repozytorium Transakcji. Nagrodę 25-lecia w imieniu spółki odebrał Paweł Szejko, Członek Zarządu ds. Finansowych.

Bank Pekao SA wyróżniony został za efektywny dorobek ćwierćwiecza i zaangażowanie we wszystkich obszarach rozliczeniowych, za wysoką jakość prowadzenia ewidencji papierów wartościowych przy uwzględnieniu skali działalności. Nagrodę odebrał Michał Krupiński, Prezes Zarządu banku.

Za znaczący wkład i zaangażowanie we wszystkich obszarach rozliczeniowych - Nagrodę 25-lecia otrzymał Bank Citi Handlowy w Warszawie, który z powodzeniem obsługuje zarówno detalicznych jak i instytucjonalnych przedsiębiorców z Polski i z zagranicy. Wyróżnienie odebrał Maciej Kropidłowski - Wiceprezes Zarządu.

Erste Securities, aktywnie poszukujący klientów w kraju i za granicą, włączający do warszawskiej giełdy nowe podmioty otrzymał nagrodę za skuteczne podejmowanie innowacyjnych rozwiązań na rynku terminowym. Wyróżnienie odebrali Członkowie Zarządu: Piotr Prażmo i Bartosz Świdziński.

Za niestrudzone pielęgnowanie relacji z klientami detalicznymi nagrodę 25-lecia otrzymał Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Wyróżnienie odebrał Radosław Olszewski - Prezes Zarządu DM BOŚ.

ING Bank Śląski nagrodzony został z kolei za swoją aktywność na rynku OTC: za wkład w budowanie płynności w obszarze instrumentów pochodnych z tego rynku. Statuetkę odebrała Bożena Graczyk - Wiceprezes Zarządu banku.

Prezes Maciej Trybuchowski podziękował także dwóm pierwszym prezesom KDPW: Elżbiecie Pustole (Prezes Zarządu KDPW w latach 1994-2009) oraz Iwonie Sroce (Prezes Zarządu w okresie 2009-2017).

Zwieńczeniem części oficjalnej Gali był występ Urszuli Dudziak oraz Miki Urbaniak.

Uroczysta Gala miała miejsce w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Gala25latKDPW_1.jpg
 
Gala25latKDPW_2.jpg

MOS_1443.jpg
Gala25latKDPW_4.jpg
Gala25latKDPW_5.jpg 

 

Ostatnia aktualizacja: 15-11-2019 Do góry