Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręRekordowa liczba emisji zarejestrowana w aplikacji KDPW

Pod koniec grudnia 2019 r. padł rekord pod względem liczby zarejestrowanych emisji obligacji, listów zastawnych i certyfikatów inwestycyjnych za pośrednictwem agenta emisji. 23 grudnia w aplikacji KDPW zarejestrowano 111 tego typu zdarzeń, a łączna ich liczba od początku jej działania, czyli od 1 lipca 2019 roku, wyniosła 1.215.

Aplikacja służąca rejestracji papierów wartościowych za pośrednictwem agenta emisji to rozwiązanie umożliwiające zarejestrowanie emisji w ciągu 24 godzin, bez konieczności składania w KDPW dokumentów w formie papierowej.

Od 1 lipca 2019 r. do 17 stycznia 2020 r. w systemie KDPW zarejestrowano 1.215 emisji obligacji i certyfikatów inwestycyjnych z pośrednictwem agenta emisji o łącznej wartości 18,7 mld PLN.

Rolą agenta emisji jest weryfikacja poprawności dokumentów związanych z emisją papierów wartościowych. W przypadku pozytywnej opinii agenta, dokonuje on ich rejestracji w KDPW w imieniu emitenta. Funkcję agentów emisji pełnią wybrane banki i domy maklerskie – uczestnicy KDPW.

Rejestracja za pośrednictwem agenta emisji i poprzez internetową aplikację jest dostępna zarówno dla publicznych, jak i niepublicznych papierów wartościowych.

Ostatnia aktualizacja: 27-01-2020 Do góry