Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręCiągłość działania Grupy KDPW w warunkach zagrożeń związanych z nowym koronawirusem SARS-CoV-2 oraz przypadkami zachorowań na COVID-19

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i kolejnymi potwierdzonymi przypadkami zakażeń w Polsce przedstawiamy niniejszą informację dotyczącą zapewnienia ciągłości działania Grupy KDPW, w skład której wchodzą KDPW S.A. i KDPW_CCP S.A.

Grupa KDPW ustanowiła jednolity System Zachowania Ciągłości Funkcjonowania, co wynika ze ścisłych powiązań operacyjnych KDPW S.A. i KDPW_CCP S.A., jak również wspólnej infrastruktury informatycznej oraz biurowej stanowiącej miejsce prowadzenia działalności.
W zależności od wariantu sytuacji kryzysowej jaka może być skutkiem zakażeń nowym koronawirusem, ciągłość świadczenia usług przez spółki Grupy KDPW będzie zapewniana dzięki następującym rozwiązaniom:
  • możliwości realizacji podstawowych procesów przy zaplanowanym minimalnym składzie pracowników w oparciu o dedykowane procedury działania w sytuacji awaryjnej;
  • możliwość pracy zdalnej z wykorzystaniem bezpiecznych połączeń do systemów informatycznych Grupy KDPW;
  • lokalizację zapasową Grupy KDPW położoną w stosownej odległości od głównej siedziby, w której znajduje się odpowiednia liczba stanowisk pracy oraz repliki wszystkich systemów informatycznych niezbędnych do świadczenia usług;
  • środki transportu i inne zasoby pozwalające na niezbędne relokacje pracowników lub dostarczenie wyposażenia, jak również ustalone kontakty z właściwymi centrami zarządzania kryzysowego oraz innymi podmiotami, mogącymi służyć dodatkowym wsparciem w sytuacjach nadzwyczajnych.

 

Należy zaznaczyć, że obecnie nie występują sygnały, które świadczyłyby o możliwości zakłócenia ciągłości działania Grupy KDPW w zakresie realizacji kluczowych usług. Jednocześnie Grupa KDPW na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji, tak aby podejmować stosowne działania prewencyjne w celu mitygacji ryzyk wynikających z rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Ostatnia aktualizacja: 13-03-2020 Do góry