Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW obniża opłaty za nadanie i odnowienie kodów LEI

Od 1 lipca br. obniżone zostaną opłaty za nadanie i odnowienie kodu LEI w KDPW. Obniżki sięgną nawet 26%. Krajowy Depozyt jest jedyną polską instytucją, akredytowaną do nadawania tych kodów w ramach Globalnego Systemu LEI.


Opłata za nadanie kodu LEI obniżona zostaje z 374 zł do 276 zł netto, z kolei opłata za odnowienie kodu LEI spadnie z poziomu 274 zł do 266 zł netto. Po wprowadzeniu obniżek KDPW będzie jedną z najtańszych instytucji nadających kody LEI w Europie. Kod LEI w KDPW można uzyskać online poprzez aplikację dostępną na stronie https://lei.kdpw.pl. Opłaty za nadanie lub odnowienie kodu LEI w KDPW również można dokonać online.

Konieczność uzyskania i posługiwania się przez podmioty prawne kodami LEI określają regulacje prawa europejskiego, takie jak EMIR, REMIT, MiFID II / MiFIR, CSDR oraz SFTR.

Kod LEI to niepowtarzalny numer pozwalający na identyfikację, w skali globalnej, podmiotów operujących na rynkach finansowych. Obecnie KDPW zarządza bazą ponad 21 tys. kodów LEI dla podmiotów z Polski oraz innych krajów.

Opłaty LEI.JPG


Ostatnia aktualizacja: 25-06-2020 Do góry