Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKrajowy Depozyt Papierów Wartościowych Partnerem 10. Europejskiego Kongresu Finansowego w dniach 12-14 października 2020, odbywającego się pod hasłem „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych we współpracy z Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami zapraszają na debatę online „Rynek kapitałowy wobec kryzysu gospodarczego” w dniu 13 października br. w godz. 15.30 – 16.30.

Rynek kapitałowy wobec kryzysu gospodarczego
W czasach kryzysu gospodarczego wywołanego nieprzewidywalnym i nagłym zjawiskiem, po okresie trudności i spadków w pierwszych miesiącach, rynek kapitałowy w Polsce odnotował niezwykłe zainteresowanie ze strony inwestorów indywidualnych. Padły rekordy w obrotach na rynku akcji. Sprzedaż funduszy inwestycyjnych nawet w miesiącach wakacyjnych była zaskakująco wysoka. W wyniku epidemii wiele branż (bankowa, paliwowa, nieruchomości) ucierpiało, jednak inne, jak np. technologiczna zyskały. Czy będzie to tylko chwilowy trend, czy uda się zatrzymać inwestorów na dłużej? Jakie są kluczowe czynniki aktywizacji inwestorów indywidualnych w dłuższej perspektywie? Jak wnioski i doświadczenia płynące z ostatnich miesięcy wykorzystać, by stały się niezawodnym zabezpieczeniem na przyszłość? Czy Tarcza Antykryzysowa okazała się skutecznym instrumentem w walce ze skutkami gospodarczymi epidemii, które dotknęły przedsiębiorców? Jakie zadania stoją przed rynkiem kapitałowym w czasach kryzysu? Jakie znaczenie w czasach kryzysu dla wszystkich uczestników rynku ma Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego? Czy warto rozważyć zachęty i ulgi dla emitentów i inwestorów? Dlaczego warto inwestować w podnoszenie świadomości finansowej społeczeństwa? Jakie zmiany na rynku kapitałowym przyniósł COVID-19? Jaki jest stopień cyfryzacji gospodarki i rynku kapitałowego? Jaka jest przyszłość rynku kapitałowego?
Te i inne zagadnienia będą przedmiotem dyskusji w gronie prelegentów (alfabetycznie):

  • Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju
  • Marek Dietl, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 
  • Rafał Mikusiński, Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego
  • Jakub Papierski, Wiceprezes Zarządu Banku nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, PKO BP 
  • Michał Romanowski, Partner, Adwokat M. Romanowski i Wspólnicy sp. k.
  • Małgorzata Rusewicz, Prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami
  • Maciej Trybuchowski, Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

Moderator: Sebastian Stodolak, Dziennik Gazeta Prawna
Rejestracja na Kongres:

https://www.efcongress.com/rejestracja-ekf-2020/
Ostatnia aktualizacja: 12-10-2020 Do góry