Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW obniża opłaty dla emitentów

KDPW zdecydował o obniżeniu opłaty za udostępnienie spółkom informacji o osobach uprawnionych do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. Kwota za tę usługę obniżona zostanie o tysiąc złotych: z 2.500 zł do 1.500 zł. Dzięki temu emitenci, których akcje rejestrowane są w KDPW, zaoszczędzą ok. 800 tys. zł.

Obniżka opłaty będzie obowiązywała w okresie od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r., czyli w czasie, w którym organizowanych jest najwięcej walnych zgromadzeń.

- Grupa KDPW bardzo poważnie podchodzi do potrzeb rynku i jego uczestników. Realizując strategię polegającą na zwiększaniu skali działalności, m.in. poprzez dywersyfikację przychodów i wprowadzanie nowych usług, systematycznie obniża opłaty pobierane od swoich uczestników, a także wprowadza czasowe obniżki opłat w celu pobudzenia wybranych segmentów rynku. Jako kluczowa instytucja infrastruktury ryku kapitałowego staramy się wspierać jego uczestników. Dzięki obniżkom i zwolnieniom z opłat, jakie miały miejsce w ostatnich 3 latach, nasi klienci zyskali blisko 26 mln zł – powiedział Maciej Trybuchowski – Prezes KDPW.

Tylko w samym 2020 roku KDPW dokonał 32 czasowych obniżek opłat, aby wesprzeć różne grupy uczestników rynku kapitałowego.

Czasowa obniżka opłaty za udostępnienie spółkom informacji o osobach uprawnionych do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu ma także walor ekologiczny, gdyż obejmie tylko tych emitentów, którzy umożliwiają przekazywanie przez KDPW faktur elektronicznych, co wpłynie na zmniejszenie ilości zużywanego papieru.

Uchwała Rady Nadzorczej KDPW S.A. nr 9/896/21 z dnia 14 kwietnia 2021 r.
Ostatnia aktualizacja: 16-04-2021 Do góry