Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręGiełdowe Spółki Roku 2011 wybrane
 
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych był partnerem plebiscytu Giełdowa Spółka Roku, organizowanego przez redakcję Pulsu Biznesu. Zwycięzcą tegorocznego rankingu zostały ex aequo: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz spółka LPP.
 
Wyboru Giełdowej Spółki Roku dokonują specjaliści rynku kapitałowego – analitycy giełdowi, doradcy inwestycyjni i maklerzy, reprezentujący domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe, zlokalizowane na terenie całego kraju. To ogromny walor tego sondażu, bowiem spółki giełdowe otrzymują cenną informację na temat postrzegania siebie przez animatorów rynku.
 
Spółki oceniane są w pięciu kategoriach: Kompetencje zarządu, Sukces roku, Perspektywy rozwoju, Relacje z inwestorami, Jakość produktów i usług. Na podstawie tych wyników tworzona jest klasyfikacja końcowa.
 
Ranking Giełdowa Spółka Roku 2011:
 · Pierwsza nagroda - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz LPP
 · Druga nagroda - Cyfrowy Polsat oraz Wawel
 · Trzecia nagroda - PZ Cormay
 
Prezes KDPW Iwona Sroka wręczyła wyróżnienia spółkom najwyżej ocenionym w kategorii „Kompetencje Zarządu”, w której zwyciężyła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Kolejne miejsce zajęły spółki LPP i Wawel (drugie miejsce).
 
- Jak pokazał tegoroczny ranking Giełdowa Spółka Roku, zwyciężyły przedsiębiorstwa, które nie tylko mogą pochwalić się dobrymi wynikami, ale przede wszystkim dotrzymują obietnic złożonych rynkowi i potrafią się z nim komunikować. Inwestorzy oceniając spółki i decydując się na zakup ich akcji coraz bardziej zwracają bowiem uwagę na kompetencje zarządów, długofalową strategię rozwoju i dialog spółki ze swoim otoczeniem – powiedziała Iwona Sroka, Prezes Krajowego Depozytu.
 
Giełdowa Spółka Roku to jeden z najstarszych rankingów na polskim rynku kapitałowym. Redakcja Pulsu Biznesu organizuje go z Instytutem Badawczym Pentor już od 13 lat.​
Ostatnia aktualizacja: 10-02-2012 Do góry