Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręSeminarium "Nowoczesne życie zawodowe: Dialog społeczny i godziwa praca dla wzrostu i rozwoju" podczas oficjalnej wizyty norweskiej Pary Królewskiej w Polsce.

 

W dniu 10 maja br. w ramach oficjalnej wizyty w Polsce norweskiej pary królewskiej: Jego Królewskiej Mości Haralda V Króla Norwegii i Jej Królewskiej Mości Królowej Sonji, Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało seminarium "Nowoczesne zycie zawodowe: Dialog społeczny i godziwa praca dla wzrostu i rozwoju".

 

Pani Prezes Iwona Sroka, reprezentująca Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, wygłosiła podczas Seminarium przemówienie "How to create growth that creates employment and welfare".  Wśród czynników, wpływających na wzrost zatrudnienia i zamożności społeczeństwa, Pani Prezes Sroka wymieniła: wzrost gospodarczy, działania nakierowane na zwiększenie aktywności zawodowej kobiet, wykształcenie i kwalifikacje pracowników, kapitał społeczny, a zwłaszcza zaufanie społeczne, uczciwość, lojalność i rzetelność. Ważnym czynnikiem sprzyjającym budowaniu przewagi konkurencyjnej i wzrostowi dobrobytu społecznego jest polityka innowacyjna.​

Ostatnia aktualizacja: 10-05-2012 Do góry