Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW partnerem projektu Mistrzowie sukcesu

 

Krajowy Depozyt włączył się w organizację projektu Mistrzowie Sukcesu, który odbył się 5 września br., podczas XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. W ramach przedsięwzięcia została otwarta wystawa Zostań olimpijczykiem oraz odbył się panel Od startu do mety, z udziałem przedstawicieli świata sportu, polityki i biznesu. Celem dyskusji było podsumowanie w różnych aspektach dwóch największych tegorocznych imprez sportowych: EURO 2012 oraz XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej okazały się dużym sukcesem organizacyjnym Polaków i przyczyniły do poprawy wizerunku naszego kraju za granicą. Z badań po Euro wynika, że 92% gości z zagranicy pozytywnie oceniło atmosferę, a 85% całą organizację ME w Polsce. 92% zagranicznych gości zadeklarowało, że po powrocie do ojczyzny poleci Polskę znajomym jako kraj atrakcyjny turystycznie.

 

Turniej przyczynił się także do przyśpieszenia modernizacji Polski, powstały nowoczesne stadiony, drogi, dworce kolejowe, wg szacunków wartość wszystkich inwestycji zrealizowanych przed EURO 2012 wyniosła prawie 50 mld zł, co stanowi fakt bez precedensu w historii rozwoju infrastruktury w Polsce.

 

Zaproszeni do dyskusji goście zastanawiali się, czy Polska może liczyć na tzw. efekt barceloński, czyli zwrot ze sportowej inwestycji i w jaki sposób najlepiej zagospodarować powstałą infrastrukturę sportową.​

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Skarbu Państwa p. Mikołaj Budzanowski, p. Róża Thun – posłanka do Parlamentu Europejskiego oraz Polski Komitet Olimpijski.

 

MHV_2033.jpg

MHV_2036.jpg

MHV_2049.jpg

Ostatnia aktualizacja: 19-09-2012 Do góry