Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręMemorandum of Understanding pomiędzy KDPW i Centralnym Depozytem Papierów Wartościowych Republiki AzerbejdżanuKrajowy Depozyt Papierów Wartościowych podpisał porozumienie o współpracy z azerskim depozytem papierów wartościowych. Memorandum of Understanding został podpisany w Baku, podczas obchodów 15. rocznicy powstania azerskiego Depozytu.


Memorandum of Understanding określa ramy współpracy pomiędzy depozytami w zakresie wymiany informacji, danych statystycznych oraz organizacji staży i wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami z polskiego i azerskiego depozytu. Działania te są pierwszym krokiem w kierunku ewentualnego utworzenia połączenia operacyjnego pomiędzy KDPW i tamtejszym depozytem, które umożliwiłoby w przyszłości podwójne notowanie spółek na giełdzie w Warszawie i Baku.


Podpisane porozumienie o współpracy to pierwszy etap w procesie połączenia transgranicznego z Azerbejdżanem. KDPW z zainteresowaniem śledzi zmiany zachodzące na rynkach wschodnich. W 2009 roku podpisaliśmy podobne porozumienia z depozytem białoruskim, uważnie przyglądamy się także rynkowi rosyjskiemu - mówi Prezes KDPW Iwona Sroka.


Jesteśmy przekonani, że podpisane Memorandum of Understanding przyczyni się do korzystnej współpracy pomiędzy polskim i azerskim rynkiem papierów wartościowych w zakresie prawnym, operacyjnym i technologicznym - mówi Prezes Centralnego Depozytu Papierów Wartościowych Republiki Azerbejdżanu Fariz Azizov


Przedstawiciele Krajowego Depozytu będą także brali udział w pracach w ramach unijnego projektu współpracy bliźniaczej, realizowanego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Celem projektu jest wzmocnienie ram prawnych oraz podniesienie zdolności nadzorczych i instytucjonalnych Komisji Papierów Wartościowych Republiki Azerbejdżanu poprzez organizację spotkań doradczych, warsztatów i staży w organach nadzoru UE. Inicjatywa jest skierowana do przedstawicieli instytucji infrastruktury rynku kapitałowego Azerbejdżanu: Centralnego Depozytu Papierów Wartościowych, Krajowego Centrum Depozytowego oraz Komisji Papierów Wartościowych.

Ostatnia aktualizacja: 09-10-2012 Do góry