Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW partnerem III Kongresu Rynku Instrumentów Pochodnych

 

12 grudnia br. w Warszawie miał miejsce III Kongres Rynku Instrumentów Pochodnych, organizowany przez Związek Banków Polskich. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych był partnerem tego wydarzenia.

 

Podczas Kongresu Wiceprezes KDPW oraz KDPW_CCP Sławomir Panasiuk zaprezentował uczestnikom konferencji nowe usługi oferowane przez Grupę KDPW: usługę rozliczania derywatów z rynku OTC oraz repozytorium transakcji.

 

Nowe rozwiązania są odpowiedzią na regulacje europejskie – Rozporządzenie EMIR – które wprowadzają m.in. obowiązek rozliczania przez izby rozliczeniowe typu CCP transakcje zawierane na derywatach z rynku międzybankowego. Zgodnie z nowymi regulacjami powstanie także obowiązek raportowania wszelkich transakcji na kontraktach terminowych do repozytoriów transakcji.

 

Kongres organizowany jest przez Związek Banków Polskich od 2010 roku. Jego głównym celem jest popularyzacja transakcji pochodnych oraz zagadnień z nimi związanych wśród polskich instytucji finansowych oraz największych przedsiębiorstw działających na naszym rynku finansowym.​

Ostatnia aktualizacja: 13-12-2012 Do góry