Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręPonad 3 tysiące osób z całej Polski dowiedziało się, jak świadomie inwestować na giełdzie. Druga odsłona kampanii Akcjonariat Obywatelski pod patronatem KDPW zakończona.

 

 

Spotkaniem w Krośnie zakończyła się druga edycja spotkań o inwestowaniu na giełdzie organizowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z liczną grupą partnerów. W ciągu niecałych 4 miesięcy w warsztatach wzięło udział 3 074 inwestorów giełdowych. Eksperci giełdowi odwiedzili w sumie 33 miasta w całej Polsce. Szczególną popularnością cieszyły się spotkania w Krakowie (250 uczestników), Krośnie (170) i Warszawie (165).

 

W czasie spotkań była możliwość porozmawiania ze specjalistami z domów maklerskich, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

Bezpłatne warsztaty adresowane były do osób zainteresowanych inwestowaniem, zarówno tych, które stawiają pierwsze kroki na giełdzie, jak i do tych, które mogą wykazać się większym doświadczeniem inwestorskim.

 

Uczestnicy warsztatów wprowadzani byli stopniowo w świat giełdy i inwestycji. Poznawali organizację rynku kapitałowego w Polsce, rodzaje instrumentów finansowych i podstawowe strategie inwestycyjne. Dowiadywali się, jak zachować się podczas spadków na giełdzie. Otrzymywali również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie oraz jak korzystać ze swoich praw jako akcjonariusza spółki giełdowej.

 


Cykl ogólnopolskich spotkań zorganizowany został w ramach programu edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”, zainicjowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa i wspomaganego przez 33 partnerów:​

 

Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Komisję Nadzoru Finansowego, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Izbę Domów Maklerskich oraz spółki PZU, TAURON PE, Citi Handlowy, Grupę LOTOS, JSW, KGHM, LW Bogdanka, PGNiG, PKN ORLEN i PKO Bank Polski, przy współpracy z Havas PR Warsaw, GPW Media i Instytutem Rynku Kapitałowego.​

 

Organizatorami spotkań giełdowych w całej Polsce były: Biuro Maklerskie Alior Bank, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Dom Maklerski BDM, Biuro Maklerskie Banku BGŻ, Dom Maklerski Banku BPS, Dom Inwestycyjny BRE Banku, Dom Maklerski BZ WBK, Dom Maklerski Citi Handlowy, Dom Maklerski ING Securities, Dom Maklerski KBC Securities, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska, Dom Inwestycyjny Xelion, X-Trade Brokers Dom Maklerski.

 

Patronat medialny objęły portale Biznes.Onet.pl oraz Biznes.pl.

Ostatnia aktualizacja: 05-02-2013 Do góry