Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręUdział Prezes I. Sroki w konferencji Inwestycje Polskie

 

14 lutego br. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja, organizowana przez Polski Instytut Dyrektorów i Gdańską Akademię Bankowa, poświęcona projektowi Inwestycje Polskie.

 

Ideę programu Inwestycje Polskie przedstawił Premier Tusk w czasie tzw. drugiego expose - 12 października ubiegłego roku. Celem przedsięwzięcia jest uwolnienie aktywów Skarbu Państwa, które mogą przyczynić się do pobudzenia inwestycji infrastrukturalnych i będą stanowiły impuls gospodarczy przekładający się na wzrost PKB. Do realizacji programu została utworzona spółka celowa Polskie Inwestycje Rozwojowe SA (PIR), której zadaniem będzie inwestowanie kapitału w spółki celowe zajmujące się już przygotowaniem i prowadzeniem konkretnych projektów.

 

Minister Skarbu M. Budzanowski podczas konferencji zapowiedział, iż Spółka Inwestycje Polskie będzie gotowa do działania w drugim kwartale 2013 r. i zostanie dokapitalizowana kilkoma miliardami złotych. W najbliższych dniach zostanie wybrany Prezes, a następnie Zarząd Spółki. Prezes Sroka była uczestnikiem sesji z udziałem m. in. Ministra M. Budzanowskiego, podsekretarza stanu w MSP P. Tamborskiego D. Daniluka, prezesa BGK i Z. Jagiełło z PKO BP. Debata koncentrowała się na przedstawieniu korzyści, jakie dla polskiej gospodarki niesie realizacja tego projektu.

Ostatnia aktualizacja: 18-02-2013 Do góry