Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręIPO Summit, Warsaw 2013

 

W czerwcu IPO Summit, Warsaw 2013

 

Warszawa miejscem spotkań globalnych inwestorów
Mark Mobius – prezes Templeton Emerging Markets Group – wystąpi na międzynarodowej konferencji IPO Summit, Warsaw 2013 w dniach 6 – 7 czerwca. Do stolicy przyjedzie kilkuset zagranicznych inwestorów zainteresowanych regionem oraz przedstawiciele spółek planujących debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po raz pierwszy odbędą się spotkania one-on-one z zarządami największych polskich spółek giełdowych oraz zagranicznych firm przygotowujących się do debiutu.

 

IPO Summit, Warsaw 2013 jest jedną z największych konferencji dla międzynarodowych inwestorów i spółek poszukujących kapitału w Europie Środkowej i Wschodniej. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Skarbu Państwa, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, wspierani przez Partnerów – globalne i regionalne instytucje finansowe, doradcze i prawne oraz miasto stołeczne Warszawa.

 

W trakcie dwudniowej konferencji Warszawa będzie miejscem globalnej dyskusji na tematy związane z inwestowaniem i pozyskiwaniem kapitału w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. – Duże znaczenie dla rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych ma prywatyzacja spółek Skarbu Państwa poprzez giełdę. W ciągu ostatnich trzech lat dokonaliśmy transakcji na ponad 44,2 mld złotych. Chcemy, by to właśnie u nas co roku spotykał się wielki międzynarodowy kapitał. Coraz więcej zagranicznych spółek pozyskuje go na warszawskim parkiecie – mówi Mikołaj Budzanowski, Minister Skarbu Państwa.

 

Poprzednie dwie edycje konferencji IPO Summit skupiły w Warszawie ponad tysiąc gości z kilkudziesięciu krajów, w tym między innymi z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rumunii, Grecji, Turcji i państw nadbałtyckich. Dotychczasowe zainteresowanie wydarzeniem skłoniło organizatorów do rozszerzenia formuły konferencji o spotkania one-on-one, w których wezmą udział przedstawiciele międzynarodowych funduszy inwestycyjnych i menedżerowie największych spółek notowanych na warszawskim parkiecie. – Stabilny rozwój gospodarczy, solidny system finansowy, bezpieczne przechodzenie przez kryzys sprawiają, że Polska jest doskonałym miejscem zarówno do lokowania, jak i pozyskiwania kapitału. Dlatego też tworzymy miejsce spotkań pomiędzy inwestorami a emitentami z różnych regionów świata – mówi Adam Maciejewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

IPO Summit, Warsaw 2013 to również doskonała okazja do pokazania rosnącej pozycji warszawskiej giełdy na międzynarodowych rynkach. Jako największa giełda w regionie, GPW przyciąga nie tylko międzynarodowych inwestorów, ale też spółki z Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej, dla których jest naturalnym partnerem w pozyskaniu kapitału. W ciągu ostatnich dziesięciu lat na warszawskim parkiecie zadebiutowało łącznie 51 zagranicznych spółek. – Polski rynek kapitałowy osiągnął sukces na miarę regionalną i globalną dzięki sile naszej gospodarki oraz zaangażowaniu wielu instytucji. Międzynarodowi inwestorzy i zagraniczni emitenci znajdą w Polsce spełniającą najwyższe międzynarodowe standardy infrastrukturę rynkową: profesjonalną izbę rozliczeniową typu CCP oraz centralny depozyt papierów wartościowych dysponujący 19 połączeniami ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami – mówi Iwona Sroka, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

 

Ambasadorowie i Goście Specjalni Konferencji

 

Tegoroczna edycja konferencji zyskała wsparcie osób o wyjątkowym doświadczeniu w dziedzinie polityki gospodarczej na najwyższym szczeblu międzynarodowym. Tytuł Ambasadora IPO Summit, Warsaw 2013 przyjęli Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Danuta Hübner i Janusz Lewandowski. – Kraje naszego regionu odgrywają coraz większą rolę w globalnej gospodarce za sprawą szybkiego rozwoju gospodarczego. Polska ze swoim olbrzymim potencjałem zyskała pozycję lidera w grupie państw Europy Środkowo-Wschodniej i stała się naturalnym gospodarzem tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest konferencja IPO Summit, Warsaw 2013. Sukces naszej transformacji mierzonej siłą polskiego rynku kapitałowego zasługuje na uznanie – mówi Lech Wałęsa, były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Ambasador IPO Summit, Warsaw 2013.

 

Program Konferencji

 

Pierwszego dnia konferencji odbędą się dwie debaty z udziałem przedstawicieli międzynarodowych inwestorów i praktyków biznesu. Uczestnicy dyskusji panelowych skoncentrują się na potrzebach i możliwościach inwestycyjnych oferowanych przez giełdy w aspekcie wyzwań stojących przed światową gospodarką, perspektywach dla globalnego rynku IPO w najbliższym czasie oraz zagadnieniach dotyczących ponadregionalnego rynku kapitałowego.

 

W drugim dniu konferencji – oprócz paneli skierowanych do inwestorów i emitentów – przygotowana została ścieżka spotkań one-on-one, w której uczestniczyć będą przedstawiciele zarówno spółek już notowanych na warszawskiej giełdzie, jak i przygotowujących się do debiutu. Przyszli emitenci będą mieli również możliwość uzyskania praktycznych wskazówek, jak przygotować się i z sukcesem przejść przez proces IPO oraz sprawnie funkcjonować na rynku publicznym.

 

Więcej informacji: www.iposummitwarsaw.com

 

Kontakt dla mediów:
Jan Jujeczka

Press Officer
E-mail: jan.jujeczka@iposummitwarsaw.com
Telefon: +48 508 221 069​

Ostatnia aktualizacja: 11-03-2013 Do góry