Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręIPO Summit 2013 h.JPG

W czwartek rozstrzygnięcie konkursu IPO Summit, Warsaw Award 2013

 

Globalne i regionalne instytucje wyróżnione za wzmacnianie polskiego rynku kapitałowego

 

Międzynarodowe fundusze BlackRock, Franklin Templeton Investment i Government of Singapore Investment Corporation (GIC) zostały nominowane do prestiżowej The Bridge Award 2013. To nagroda specjalna w konkursie IPO Summit, Warsaw Award, którego zwycięzców poznamy 6 czerwca. Tego dnia do stolicy przyjedzie szerokie grono zagranicznych inwestorów zainteresowanych regionem oraz przedstawicieli spółek planujących debiut na warszawskiej giełdzie.

 

Nagrody przyznane zostaną za aktywność na polskim rynku kapitałowym, która w ostatnim roku w sposób szczególny przyczyniła się do jego dalszego rozwoju. Wyróżnienia odbiorą najlepszy polski fundusz inwestycyjny, najlepszy międzynarodowy fundusz inwestycyjny, najlepszy międzynarodowy alternatywny fundusz inwestycyjny oraz najlepsza spółka, która zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2012 roku. – Cieszę się z możliwości uhonorowania tych podmiotów, które konsekwentnie wzmacniają pozycję Polski i całego regionu CEE na globalnych rynkach – mówi Paweł Tamborski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.To między innymi dzięki ich aktywności Warszawa jest dziś niekwestionowanym centrum finansowym Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas konferencji IPO Summit, Warsaw uważnie wsłuchujemy się w głos inwestorów i emitentów, by lepiej zrozumieć ich potrzeby i dostosować ofertę polskiego rynku do oczekiwań zarówno globalnego, jak i regionalnego biznesu.

 

Fundusze nominowane do IPO Summit, Warsaw Award 2013 zostały wybrane na podstawie między innymi wielkości zwrotu z inwestycji za ostatni rok, 3 lata i 5 lat, wysokości współczynnika Sharpe'a, wielkości i wzrostu posiadanych aktywów (AUM), stabilności zespołu zarządzających oraz oferty produktowej dla klientów. W przypadku globalnych instytucji kluczowym kryterium było strategiczne zaangażowanie w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. – Celem konkursu jest zaakcentowanie rosnącej roli regionu CEE w światowej gospodarce i znaczenia polskiego rynku kapitałowego w tej części świata – uważa Adam Maciejewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.Chcemy zwrócić także uwagę globalnych firm inwestycyjnych na sukces tych spośród nich, które w swej długoterminowej strategii zaplanowały stałą obecność w akcjonariacie spółek notowanych na giełdach Europy Środkowej i Wschodniej. Pojawienie się takich firm na naszym rynku kapitałowym to ważny sygnał także dla emitentów, którzy poszukując optymalnych źródeł finansowania, decydują się na debiut na warszawskiej giełdzie.

 

Narody przyznane zostaną w ramach konferencji IPO Summit, Warsaw 2013, która obędzie się w dniach 6 – 7 czerwca 2013 roku. Wydarzenie skierowane jest do międzynarodowych inwestorów i spółek poszukujących kapitału w Europie Środkowej i Wschodniej. Program konferencji – obok części konkursowej – obejmuje między innymi dyskusje panelowe i debaty z udziałem międzynarodowych inwestorów, menedżerów i decydentów, jak również praktyczne warsztaty dla przyszłych emitentów i zagranicznych dziennikarzy ekonomicznych. – Podczas IPO Summit, Warsaw prezentujemy kompleksową ofertę polskiego rynku – podkreśla Iwona Sroka, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.Fundusze i spółki nominowane do IPO Summit, Warsaw Award 2013 swoim przykładem pokazują, jak najlepiej wykorzystać potencjał wynikający z silnej gospodarki, największej w regionie giełdy z nowym systemem obrotu, a także profesjonalnej izby rozliczeniowej CCP i centralnego depozytu papierów wartościowych oferujących nowoczesne usługi posttransakcyjne.

 

Organizatorami konkursu i konferencji IPO Summit, Warsaw 2013 są Ministerstwo Skarbu Państwa, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, wspierani przez Partnerów – globalne i regionalne instytucje finansowe, doradcze i prawne oraz miasto stołeczne Warszawa. Gośćmi specjalnymi konferencji będą Mark Mobius, prezes Templeton Emerging Markets Group, oraz Lech Wałęsa, były prezydent RP i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Ambasadorami IPO Summit, Warsaw 2013 są Jerzy Buzek, Danuta Hübner i Janusz Lewandowski.​

 

Lista nominowanych do nagród IPO Summit, Warsaw 2013
The Bridge Award 2013 (nagroda specjalna)
BlackRock | Franklin Templeton Investment | Government of Singapore Investment Corporation (GIC)

Best Domestic Emerging Markets Long Fund 2013
Amplico OFE | Aviva OFE Aviva BZ WBK | OFE PZU „Złota Jesień”

Best International Emerging Markets Long Fund 2013
BlackRock | FIM Emerging Europe | Franklin Templeton Investment

Best International Emerging Markets Alternative Fund 2013
Jabre Capital Partners | Marshall Wace | Soros Fund Management

Best Regional IPO on the Warsaw Stock Exchange 2013
Alior Bank | Polski Holding Nieruchomości | ZE PAK

 

W celu uzyskania akredytacji prasowej prosimy o rejestrację:
www.iposummitwarsaw.com/pl/akredytacja-prasowa

 

 

Więcej informacji:
www.iposummitwarsaw.com
twitter.JPG Twitter.com/IPOSummitWarsaw
GooglePlus.JPG Google+ IPO Summit Warsaw
Kontakt dla mediów:
Jan Jujeczka
Press Officer
E-mail: jan.jujeczka@iposummitwarsaw.com
Telefon: +48 508 221 069

IPO Summit 2013 f.JPG

Ostatnia aktualizacja: 03-06-2013 Do góry