Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręPonad 500 gości uczestniczyło w pierwszym dniu konferencji IPO Summit, Warsaw 2013

 

W pierwszym dniu konferencji IPO Summit, Warsaw 2013 udział wzięło ponad 500 gości, którzy przyjechali do Warszawy z całego świata.

 

Trzecią edycję międzynarodowej konferencji otworzył Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów, który w swoim wystąpieniu podkreślił rosnącą pozycję polskiego rynku kapitałowego nie tylko w regionie. - Nie jest łatwą rolą zachwalać sytuację ekonomiczną w swoim kraju, podczas gdy w Europie powszechne jest zmaganie się z wszechobecnym kryzysem. Cieszę się, że mogę otworzyć trzecią edycję IPO Summit w Warszawie, konferencji, która wyrobiła sobie już markę wśród globalnych inwestorów. Polska cały czas rozwija się i mogę Państwa zapewnić o dobrej sytuacji gospodarczej naszego kraju. Wzrasta również pozycja GPW, która jest liderem w naszym regionie. To dobrze, że nasz rynek może oferować najwyższej klasy infrastrukturę transakcyjną. Ułatwia to pracę każdemu, kto będzie chciał w Polsce inwestować i śmiało mogę powiedzieć, że Polska to dzisiaj jedno z najlepszych miejsc do inwestowania na świecie – powiedział Premier Donald Tusk.

 

W imieniu gospodarzy konferencji gości przywitał Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa: - Bardzo miło jest nam spotkać się z Państwem na IPO Summit, Warsaw 2013, jednej z największych konferencji w Europie Środkowej i Wschodniej, która co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem znaczących międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych oraz potencjalnych emitentów. Budując polski rynek kapitałowy, zależy nam na tym, aby inwestorzy inwestowali w sposób perspektywiczny i bezpieczny. Dziękuję organizatorom i partnerom, którzy przyczynili się do zbudowania pozycji tej konferencji.

 

Następnie wystąpił gość specjalny konferencji – Mark Mobious, Executive Chairman Tempelton Emerging Markets Group. W trakcie swojej prezentacji dokonał krótkiej analizy warunków do inwestowania na rynkach wschodzących, ze szczególnym uwzględnieniem krajów rozwijających się w Europie, w tym Polski. Mark Mobious wskazał na perspektywiczność rynku akcji w Polsce: - Ze względu na znaczący potencjał wzrostowy, którego spodziewamy się na rynkach wschodzących zdecydowaliśmy się na otwarcie drugiego po warszawskim biura w Polsce. Już teraz w Poznaniu pracuje dla nas około 400 osób.​

 

Po prezentacji Marka Mobiusa zaczęła się pierwsza dyskusja panelowa zatytułowana „Polska, Europa i nowy podział światowych gospodarek”. Debata dotyczyła wpływu kryzysu na pozycję Polski i regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Uczestniczyli w nim: Michala Marcussen CFA, Dyrektor Generalny ds. Analiz Gospodarczych w Société Générale Corporate & Investment Banking; David Aserkoff, CEEMEA Equity Strategist w J.P. Morgan; Piotr Bielski, Starszy Ekonomista Banku Zachodniego WBK; Piotr Chwiejczak, Senior Macroeconomist, Barclays; Ebrahim Rahbari, Global Economist Citi Investment Research, Citi Handlowy. Moderatorem panelu był Roman Młodkowski, Dyrektor i Redaktor naczelny TVN CNBC.

 

Drugi popołudniowy panel IPO Summit, Warsaw 2013 zatytułowany „Rynki rozwinięte a rynki wschodzące – główne czynniki przepływów kapitału” przyniósł ciekawe wnioski w zakresie różnic między postrzeganiem rynków dojrzałych a rozwijających się. W dyskusji udział wzięli: Paweł Tamborski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Adam Maciejewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Iwona Sroka, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Peter Oppenheimer, Chief Global Equity Strategist w Goldman Sachs; Jose Martins Soares; Dyrektor Działu Analiz Emerging Markets Espirito Santo Investment Bank i Panel. Rozmowę moderowała Louisa Bojesen z CNBC Europe.

 

Po zakończeniu części panelowej uczestnicy IPO Summit, Warsaw 2013 mieli wyjątkową okazję wysłuchać wystąpienia Lecha Wałęsy, byłego Prezydenta Polski, laureata pokojowej nagrody Nobla oraz honorowego ambasadora konferencji IPO Summit, Warsaw 2013. - W Europie dokonaliśmy wielkiego skoku cywilizacyjnego. Usunęliśmy podział na granice i bloki. Zamieniliśmy je na erę porozumienia i globalizacji. Powinniśmy zbudować przyszłość na wspólnych fundamentach, niezależnie od przekonań religijnych, czy politycznych. Stwórzmy 10 świeckich przykazań, które nauczą młode pokolenia na świecie, jak należy iść przez życie. Rozmawiając, dyskutując, jesteśmy w stanie taki kompromis osiągnąć – powiedział Prezydent Lech Wałęsa.

 

Wieczorem odbyła się Gala IPO Summit, Warsaw 2013, podczas której zostały przyznane nagrody IPO Summit Warsaw Award 2013. Uroczystość w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie zaszczycili swoją obecnością Premier Jerzy Buzek, były Prezes Rady Ministrów oraz Komisarz Janusz Lewandowski, Członek Komisji Europejskiej.

 

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach. W kategorii - Best Domestic Emerging Markets Long Fund 2013 nagrodę otrzymał Amplico OFE. W drugiej kategorii - Best International Emerging Markets Long Fund 2013 laureatem został Franklin Templeton Investment. W trzeciej kategorii - Best International Emerging Markets Alternative Fund 2013 zwyciężył Jabre Capital Partners. W czwartej kategorii - Best Regional IPO on the Warsaw Stock Exchange 2013 zwycięzcą został Alior Bank. Nagrodę specjalną - The Bridge Award 2013 otrzymał BlackRock.

 

Ipo_Summit_1m.jpg

Ipo_Summit_2m.jpg

Ipo_Summit_3m.jpg

Ipo_Summit_4m.jpg

Ipo_Summit_5m.jpg

Ostatnia aktualizacja: 10-06-2013 Do góry