Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW na Forum Ekonomicznym w Krynicy


W dniach 3-5 września br. w Krynicy odbywa się XXIII Forum Ekonomiczne. Tegoroczne Forum pod hasłem „Perspektywy nowego ładu” nawiązuje do przemian ekonomicznych, społecznych i politycznych, które przyniósł światowy kryzys gospodarczy.


KDPW jest współorganizatorem wraz z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych debaty „Rola i miejsce narodowych czempionów w gospodarce”. Prezes Iwona Sroka, uczestnicząca w debacie w charakterze prelegenta, podkreśli w trakcie debaty znaczenie infrastruktury depozytowej i rozliczeniowej jako przykład narodowego championa na rynku finansowym.
W dyskusji, zaplanowanej na 4 września br., obok Prezes I.Sroki udział biorą: Prof. Alojzy Nowak, Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego, Zdzisław Gawlik, Wiceminister Skarbu Państwa, Krzysztof Żarnotal, Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.


W dniu 5 września br. Prezes Iwona Sroka w gronie liderów biznesu, redaktorów, ekspertów weźmie udział w dyskusji o biznesowej książce i prasie. Dyskusję poprowadzi Kuba Kurasz z Rzeczpospolitej i Katarzyna Kozłowska z Kurhause Publishing.


Na 5 września zaplanowana została także debata „Skonsolidowany rynek czy lokalne giełdy? Rozwój rynków kapitałowych w Europie Środkowej”. W jaki sposób utrzymać zainteresowanie inwestorów rynkami w naszym rejonie? Jaka powinna być polityka państwa (OFE), banków centralnych i organów nadzorczych, by „gorący kapitał” nie przyniósł szkód gospodarce? W jakim zakresie możliwe jest współdziałanie i wzajemne uzupełnianie działalności giełd regionalnych? W dyskusji udział wezmą:


  • Iwona Sroka, Prezes KDPW i KDPW_CCP
  • Petr Koblic, CEO Prague Stock Exchange, Czech Republic
  • Ivan Takev, CEO Bulgarian Stock Exchange, Bulgaria
  • Zsolt Katona, CEO Budapest Stock Exchange, Hungary
  • Wieslaw Rozlucki, Strategic Adviser - Rothschild
  • Daniel Daianu, First Deputy President - Financial Supervisory Authority, Romania
Ostatnia aktualizacja: 29-08-2013 Do góry