Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręInnowatory WPROST przyznane po raz trzeci

 

Już po raz trzeci tygodnik WPROST nagrodził najbardziej innowacyjne polskie firmy w plebiscycie Innowatory. Krajowy Depozyt, ubiegłoroczny laureat nagrody w kategorii Finanse, był partnerem Gali przyznania wyróżnień.

 

Wiceprezes KDPW Sławomir Panasiuk powiedział podczas rozpoczęcia tegorocznej Gali, że w ostatnich latach pojęcie innowacyjności ewoluowało. Mianem firm innowacyjnych mogą określać się te przedsiębiorstwa, które stosują innowacyjne modele biznesowe, pozwalające im uzyskać przewagę konkurencyjną.

 

Podczas ceremonii wręczenia tegorocznych wyróżnień statuetki Innowatorów otrzymali:

  • PKO BP oraz BondSpot w kategorii finanse (nagrody wręczył Sławomir Panasiuk, Wiceprezes KDPW)
  • Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. i Celon Pharma S.A. w kategorii farmacja
  • APATOR S.A. i ABB S.A. w kategorii energetyka
  • Małkowski – Martech oraz Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. w kategorii przemysł
  • HEFAL SERWIS S.A. i SMAY Sp. z o.o. w kategorii budownictwo
  • ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. i KGHM CUPRUM Sp. z o.o. - Centrum Badawczo-Rozwojowe w kategorii usługi dla biznesu
  • Orange Polska i WASKO S.A. w kategorii media i telekomunikacja
  • eSKY.pl S.A. oraz Comperia.pl S.A. w kategorii e-biznes (wyróżnienie przyznane po raz pierwszy)

 

 

Nagroda specjalna NCBR trafiła do spółki Vigo System S.A.​

 

Laureaci zostali wyłonieni na podstawie Listy 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw opracowywanej przez zespół Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk pod kierunkiem prof. Tadeusza Baczki.

 

Innowatory WPROST to nagroda tygodnika WPROST dla najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw i przedsiębiorców. Nagroda jest przyznawana od 2011 r. na bazie Listy 500 INE PAN redakcja dokonuje wyboru firm-liderów innowacji w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. Sektory te to finanse, farmacja, energetyka, przemysł, budownictwo, usługi dla biznesu, media i telekomunikacja, budownictwo oraz po raz pierwszy e-biznes. ​

 

Patronat merytoryczny nad trzecią edycją gali i nagród Innowator WPROST objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Parterami gali są PKN Orlen, Grupa Azoty, Grupa Adamed, Polski Holding Obronny, PKP Cargo, KDPW, Kulczyk Investments. Galę wspierają również Alma, Clever Frame i Narvil Conference&Spa. Partnerem medialnym jest Radio PiN.

 

Ostatnia aktualizacja: 18-10-2013 Do góry