Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręElektroniczna komunikacja z uczestnikami KDPW w obszarze zdarzeń korporacyjnych

 

Od 18 listopada br. Krajowy Depozyt udostępnia nowy elektroniczny kanał komunikacji z uczestnikami w obszarze corporate action na bazie normy ISO20022 dla pierwszej grupy zdarzeń korporacyjnych. Zmiany zakładają wprowadzenie wymiany informacji z KDPW w formie elektronicznej, co umożliwi zastąpienie czynności wykonywanych do tej pory manualnie.

 

W pierwszej kolejności obejmie to następujące operacje: asymilacja wszystkich papierów wartościowych oznaczonych danym kodem ISIN, konwersja wszystkich papierów wartościowych oznaczonych danym kodem ISIN, podział papierów wartościowych (split), zmiana wartości nominalnej papierów wartościowych.

 

Celem nowego rozwiązania jest standaryzacja obsługi zdarzeń corporate action w obszarze przesyłania informacji w formie komunikatów elektronicznych, wypracowanie rozwiązań, które będą spełniały oczekiwania wszystkich podmiotów zaangażowanych w procesy związane z obsługą operacji na papierach wartościowych oraz będą implementacją praktyk i standardów międzynarodowych, w tym zgodnych z normą ISO20022.

 

Krajowy Depozyt prowadzi obecnie prace nad automatyzacją komunikacji z uczestnikami w obszarze kolejnych zdarzeń korporacyjnych.

Ostatnia aktualizacja: 15-11-2013 Do góry