Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręIV Kongres Rynku Instrumentów Pochodnych

 

Krajowy Depozyt oraz izba KDPW_CCP po raz kolejny byli partnerami Kongresu Rynku Instrumentów Pochodnych organizowanego przez Związek Banków Polskich. Tegoroczna edycja spotkania skupiła się na dyskusjach na temat nowego europejskiego ładu na rynku transakcji pochodnych. Podczas Kongresu prelegenci przedstawili i omówili ostatnie akty prawne mające wpływ na funkcjonowanie tego sektora: (m.in. BRRD, Basel III, EMIR, CRD IV, Dodd-Frank Act).

 

Jedna z prezentacji, którą przedstawił Wiceprezes KDPW i KDPW_CCP Sławomir Panasiuk, dotyczyła nowych usług KDPW i KDPW_CCP dla rynku transakcji pochodnych OTC, takich jak rozliczanie derywatów z rynku OTC w KDPW_CCP, czy Repozytorium Transakcji w KDPW.

 

Kongres Rynku Instrumentów Pochodnych organizowany jest przez Związek Banków Polskich nieprzerwanie od 2010 roku. Jego podstawowym celem jest popularyzacja transakcji pochodnych oraz zagadnień z nimi związanych, zwłaszcza aspektów prawno-regulacyjnych wśród polskich instytucji finansowych oraz największych przedsiębiorstw działających na polskim rynku. Corocznie gromadzi on ponad 100 przedstawicieli banków oraz organizacji branżowych mających wpływ nie tylko na polski, ale także na europejski rynek transakcji pochodnych.

 

Zobacz prezentację KDPW/KDPW_CCP

Ostatnia aktualizacja: 21-11-2013 Do góry