Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręUzyskaj numer LEI w KDPW

 

Od 29 listopada 2013 r. poprzez stronę internetową KDPW w łatwy i szybki sposób uzyskać można numer zgodny ze standardem LEI. Jego posiadanie jest niezbędne, aby móc raportować informacje do repozytoriów transakcji.

 

Obowiązek raportowania informacji o transakcjach zawieranych w instrumentach pochodnych, zarówno na rynku regulowanym, jak i OTC, wchodzi w życie już 12 lutego 2014 r. Zgodnie z decyzją ESMA posiadanie numeru LEI jest niezbędne, by móc raportować do repozytoriów transakcji.

Numer LEI można uzyskać rejestrując się na stronie internetowej KDPW w zakładce KDPW_LEI. ​

 

Każdy podmiot zobowiązany do raportowania, niezależnie od tego, czy robi to samodzielnie, czy przez pośrednika, musi posiadać kod LEI, za pośrednictwem którego będzie identyfikowany jako kontrahent. W Repozytorium KDPW wymagany będzie identyfikator zgodny ze standardem LEI oparty na normie ISO_17442. Numer ten, jeszcze przed wejściem w życie obowiązku raportowego (czyli 12 lutego 2014 r.), stanie się numerem pre-LEI, a następnie numerem LEI.

 

19 sierpnia 2013 r. KDPW otrzymał prefix (2594) niezbędny do nadawania identyfikatorów zgodnych ze standardem LEI. O numer prefix dla KDPW wystąpił Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który działa jako podmiot pośredniczący w procesie zatwierdzania KDPW jako jednostki uprawnionej do nadawania tych numerów. ​

 

 


  4 kroki do uzyskania LEI – via www:
  • Rejestracja i potwierdzenie konta internetowego
  • Rejestracja wniosku o LEI i złożenie zamówienia
  • Dokonanie opłaty
  • Uzyskanie numeru LEI

 

 

Więcej informacji o kodach LEI w naszej broszurze informacyjnej

 

Ostatnia aktualizacja: 02-12-2013 Do góry