Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręJacek Siwicki laureatem X edycji Nagrody Lesława A. Pagi

 

W tym roku Kapituła Nagrody wyróżniła Jacka Siwickiego, który kieruje pracami Enterprise Investors, najstarszej i jednej z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej grup funduszy private equity i venture capital o łącznym kapitale ponad 2 miliardów Euro.

 

W okresie transformacji ustrojowej, w 1991 r., pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, odpowiedzialnego za oferty publiczne i transakcje z inwestorami zagranicznymi, a następnie w roku 1992 był doradcą International Finance Corporation do spraw prywatyzacji w Rosji i na Ukrainie. W firmie Enterprise Investors, w której pracuje od 1992 roku, zrealizował szereg inwestycji bezpośrednich, w tym: Komfort, LPP, Stomil Sanok, W. Kruk i Zelmer. Był aktywnie zaangażowany we wprowadzenie na warszawską giełdę blisko 30 spółek przodujących w ładzie korporacyjnym.​

 

Od 10 lat Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi przyznaje Nagrodę Lesława A. Pagi. Laureaci wręczanego corocznie honorowego wyróżnienia to biznesmeni, działacze gospodarczy i publiczni, którzy potrafią odważnie podejmować decyzje, wybiegają myślą w przód, są skuteczni i opierają się w swojej działalności na zasadach etycznych. Nagroda stanowi formę upamiętnienia osoby i dzieła Patrona, który miał, i z pasją realizował, swoją wizję gospodarki rynkowej w Polsce. Był jednym z twórców rynku kapitałowego i pierwszym przewodniczącym Komisji Papierów Wartościowych.

 

Celem Nagrody Lesława A. Pagi jest promowanie wartości etycznych i profesjonalnych niezbędnych dla kształtowania ładu gospodarczego – wizji, odwagi i konsekwencji w jej realizacji oraz wysokiej fachowości. Nagroda jest także podkreśleniem roli, jaką w polskiej gospodarce i życiu publicznym odgrywają wizjonerzy, ludzie dynamiczni, niekonwencjonalni i skuteczni w działaniu, promujący wzorce kultury organizacyjnej i stylu zarządzania opartego na najlepszych praktykach i wysokich standardach etycznych i zawodowych.

 

 

W latach poprzednich laureatami Nagrody byli Krzysztof Lis, Leszek Czarnecki, Leszek Balcerowicz, Igor Chalupec, Józef Wancer, Janusz Lewandowski, prof. Grzegorz Domański, Zygmunt Solorz-Żak i prof. Marek Belka.

 

Uroczystość wręczenia Nagrody połączona była z rozdaniem grantów Stypendium im. Lesława A. Pagi. Program ten kierowany jest do akademickich kół naukowych i organizacji studenckich i ma na celu wspieranie prowadzonych przez nie projektów edukacyjnych i naukowo-badawczych w zakresie rynku kapitałowego. Pula grantów wynosiła 50 tys. zł.

 

Stypendia wręczali prof. Marek Belka, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Maciejewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, Marek Metrycki, Partner Zarządzający Deloitte, Iwona Sroka, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz Ewa Paga, Prezes Zarządu Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi.

 

Obecność na uroczystości wybitnych polskich menedżerów i przedsiębiorców oraz aktywnych i ambitnych młodych ludzi, liderów w swoich środowiskach, stworzyła wyjątkową okazję przekazania doświadczeń przez tych, którzy osiągnęli sukces w działalności biznesowej tym, którzy są na początku zawodowej drogi.

 

Więcej informacji:
www.paga.org.pl

 

Partnerzy: Deloitte | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie | Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych | Narodowy Bank Polski |PZU |
Partnerzy medialni: TVPInfo | Teleekspress | PAPBiznes | wyborcza.biz

Ostatnia aktualizacja: 08-04-2014 Do góry