Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręPeter Oppenheimer na konferencji Warsaw Capital Market Summit 2014


Peter Oppenheimer – główny strateg globalnych rynków akcji banku inwestycyjnego Goldman Sachs – będzie gościem specjalnym Warsaw Capital Market Summit 2014, międzynarodowej konferencji poświęconej rynkom kapitałowym w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 23 i 24 października 2014 w Centrum Giełdowym w Warszawie.


Cieszę się z udziału w tegorocznej konferencji Warsaw Capital Market Summit, tym bardziej, że odbywa się ona w niezwykłym roku. Polska obchodzi 25-lecie pierwszych wolnych wyborów, 15-lecie obecności w NATO, a równocześnie dziesięciolecie obecności w Unii Europejskiej. Dzięki transformacji ustrojowej możliwe stało się zbudowanie rynku kapitałowego, którego prężność i siła imponują krajom „starej” Europy i całego świata – mówi Peter Oppenheimer.


Peter Oppenheimer karierę rozpoczął w 1984 r. jako ekonomista w firmie Greenwells. Z Goldman Sachs - jednym z największych banków inwestycyjnych, działającym jako doradca finansowy dla największych firm i rządów związany jest od dwunastu lat. Dołączył do firmy w 2002 roku jako strateg, w 2003 r. został dyrektorem zarządzającym, a w 2006 r. – partnerem Goldman Sachs. Wcześniej pracował jako szef inwestycji strategicznych w banku HSBC, odpowiadał również za europejską strategię firmy James Capel.


Warszawska konferencja Warsaw Capital Market Summit 2014, której gościem specjalnym będzie Peter Oppenheimer, to spotkanie zarządzających globalnymi i regionalnymi instytucjami finansowymi, przedstawicieli administracji i dziennikarzy ekonomicznych z całego świata. Paneliści będą rozmawiali o sztuce efektywnego inwestowania i pozyskiwania kapitału w krajach regionu oraz rozwoju gospodarczym, potencjale Europy i zarządzaniu aktywami.


Giełda w Warszawie ma dziś kapitalizację największą w regionie i przewyższa pod tym względem giełdy w Wiedniu, Budapeszcie i Pradze razem wzięte. Mimo to przed rynkiem stoi wiele nowych wyzwań i konieczność poszukiwania nowych dróg rozwoju. Ministerstwo Skarbu Państwa konsekwentnie wspiera wizję kreowania w Warszawie regionalnego centrum finansowego, z silną pozycją rynku kapitałowego. Dlatego cieszę się tym bardziej, że w październiku podczas Warsaw Capital Market Summit Warszawa po raz czwarty stanie się najważniejszym punktem na mapie europejskiego świata finansów – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.


Zaangażowanie osób i instytucji w rozwój polskiego rynku kapitałowego na przestrzeni 25 lat zbudowało siłę warszawskiej giełdy. Dzięki temu GPW jest płynnym i stabilnym rynkiem dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych, oraz krajowych i zagranicznych emitentów. Warszawa, jako centrum inwestycyjne Europy Środkowej i Wschodniej, jest właściwym miejscem do wymiany doświadczeń. Konferencja WCMS 2014 tworzy doskonałą platformę do rozmów o sile europejskich rynków kapitałowych – dodaje Peter Oppenheimer.


Giełda Papierów Wartościowych działa od ponad 23 lat. Dzięki światowej klasy systemowi obrotu, zdywersyfikowanej i aktywnej bazie inwestorów oraz bogatej ofercie produktowej, GPW stała się liderem wśród rynków kapitałowych Europy Środkowej i Wschodniej, i dziś zaliczana jest do najdynamiczniejszych rynków całej Europy. Coraz częściej jest nie tylko naturalnym miejscem dla biznesu, dla emitentów i inwestorów, ale jednym z najważniejszych miejsc spotkań, gdzie rozmawia się o kierunku, w którym zmierzają rynki kapitałowe i poszukuje sposobów w jaki mogą one wspierać rozwój gospodarczy Europy – powiedział Paweł Tamborski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.


Grupa KDPW odgrywa rolę lidera zmian w regionie. Oferujemy usługi niedostępne na innych rynkach CEE. Zarejestrowane w ESMA Repozytorium Transakcji, europejska autoryzacja izby rozliczeniowej KDPW_CCP, czy nadawanie globalnych numerów LEI stawia nas w pierwszej lidze europejskich instytucji depozytowo-rozliczeniowych. Naszym celem jest sprawna obsługa polskich i międzynarodowych inwestorów na najwyższym europejskim poziomie. Współorganizując WCMS, inicjujemy dyskusje, których echo podnosi rangę Warszawy utrwalając pozycję regionalnego centrum finansowego – dodała Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.


Warsaw Capital Market Summit 2014 jest czwartą edycją międzynarodowej konferencji, skupiającej się na najważniejszych wydarzeniach dotyczących rynków kapitałowych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie łączy merytoryczną dyskusję o długofalowej perspektywie rozwoju globalnych rynków z możliwością spotkania i wymiany doświadczeń. Organizatorami konferencji są Ministerstwo Skarbu Państwa, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, we współpracy z Partnerami. Ubiegłoroczna edycja, odbywająca się pod nazwą „IPO Summit, Warsaw 2013”, zgromadziła ponad 600 gości z 40 krajów, w tym między innymi z Austrii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Gruzji, Izraela, Niemiec, Rosji, Rumunii, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i państw nadbałtyckich, jak również z Chin, Stanów Zjednoczonych oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Więcej informacji:www.wcms2014.com


Pobierz komunikat prasowy.

Ostatnia aktualizacja: 18-09-2014 Do góry