Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręWszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie - Nowa produkcja telewizyjna Akcjonariatu Obywatelskiego

 

Jak powstaje kurs akcji?  Co to jest rynek pierwotny i wtórny? Komu przysługuje dywidenda? - na te i inne pytania odpowie druga edycja cyklu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie”, który TVP1 prezentuje w poniedziałki, od 6 października br., o godz. 20:25.
 
W pierwszej edycji programu, emitowanej w ubiegłym roku, widzowie przekonali się, że giełda jest otwarta dla każdego, nawet dla niewielkiego inwestora.  Druga seria, składająca się z dziesięciu 3-minutowych filmów  pt.  „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie…ABC Inwestora ” w sposób lekki i przystępny wyjaśnia zasady inwestowania w papiery wartościowe. 
 
W programie każdy znajdzie odpowiedź na pytania, które najczęściej zadają początkujący i potencjalni inwestorzy, np. jak, kiedy i komu wypłaca się dywidendę, jak zarządzać ryzykiem inwestycyjnym, jakie obowiązki i prawa ma akcjonariusz? Lapidarna, obrazkowa formuła odcinków, połączenie animacji i infografiki pomagają w zrozumieniu giełdowej tematyki, a  dodatkowe materiały edukacyjne na stronie www.akcjonariatobywatelski.pl. mają za zadanie zachęcić widzów do pogłębiania swojej wiedzy o rynku kapitałowym.
 
Premiera nowego odcinka w telewizji : poniedziałek, 20.25, TVP 1
Powtórki:
wtorek, 20.58, TVP HD
wtorek, między 22.00 a 22.15, TVP1
sobota, 21.01, TVP Regionalna
 
Na stronie AkcjonariatObywatelski.pl zamieszczane będą systematycznie kolejne odcinki serii wraz z dodatkowymi materiałami filmowymi.

Seria „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie…ABC Inwestora ”powstała w ramach programu Akcjonariatu Obywatelskiego.
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych jest Partnerem merytorycznym Akcjonariatu Obywatelskiego.

 
Ostatnia aktualizacja: 10-10-2014 Do góry