Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręRepozytorium Transakcji KDPW_TR wyróżnione nagrodą Bloomberg Businessweek Polska

Usługa Repozytorium Transakcji w KDPW (KDPW_TR) została wyróżniona prestiżowym tytułem Business Premium 2014 przyznanym po raz pierwszy przez redakcję Bloomberg Businessweek Polska. Uroczystość rozdania nagród miała miejsce 21 października br. w Warszawie. W imieniu Krajowego Depozytu dyplom z rąk Redaktora Naczelnego Cezarego Szymanka odebrała Prezes KDPW Iwona Sroka.
 
W konkursie Business Premium magazyn wyróżnił firmy, które dostarczają innowacyjne usługi innym przedsiębiorstwom, wspierając tym samym rozwój biznesu w Polsce.
 
- To dla nas wielki zaszczyt i niezwykłe wyróżnienie, że Krajowy Depozyt został doceniony za przygotowanie usługi podnoszącej bezpieczeństwo na rynku finansowym – powiedziała Iwona Sroka, Prezes KDPW. – Staramy się dostarczać komplementarny pakiet usług dla branży finansowej, aby wszystkie usługi z obszaru post-trade były dostępne w naszym kraju – dodała Iwona Sroka.
 
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych uruchomił usługę Repozytorium Transakcji w KDPW, dzięki której zobligowane do raportowania podmioty mogą przekazywać informacje o zawieranych transakcjach pochodnych. Rozwiązanie to jest efektem przyjętych w UE rozwiązań post kryzysowych. KDPW_TR jest jedną z sześciu tego typu instytucji w Europie i jako jedno z 4 pierwszych uzyskało rejestrację w ESMA – unijnym urzędzie nadzoru nad rynkiem kapitałowym. KDPW_CCP oferuje usługę bezpłatnego przekazywania do KDPW_TR informacji o rozliczanych w izbie transakcjach pochodnych.
 
KDPW tworzy prężną grupę kapitałową, oferującą komplementarny pakiet usług rozrachunkowych, corporate actions, rozliczeniowych, związanych z gromadzeniem danych, a także zadaniami agencji numerującej. Grupę tworzą dwie spółki: KDPW – pełniąca rolę centralnego depozytu papierów wartościowych (CSD) oraz izba rozliczeniowa KDPW_CCP. W ramach KDPW funkcjonuje Repozytorium Transakcji – KDPW_TR
 
Bloomberg Businessweek Polska to edycja najbardziej wpływowego magazynu ekonomicznego na świecie. W kręgach menadżerów, biznesmenów i osób zainteresowanych szeroko pojętą ekonomią i rynkiem cieszy się niekwestionowaną marką.
 
IMG_1060.JPG
14.10.21-BBWP-Nagrody_1.jpg
Laureaci rankingu Business Premium 2014
Ostatnia aktualizacja: 23-10-2014 Do góry