Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKonferencja Rynek finansowy w Polsce - kapitał dla gospodarki

24 listopada br. odbyła się konferencja „Rynek finansowy w Polsce – kapitał dla gospodarki”, której Partnerem był Krajowy Depozyt. Organizatorami wydarzenia byli: Grupa PTWP SA, Izba Domów Maklerskich oraz Związek Banków Polskich.

 

Prezes KDPW Iwona Sroka wzięła udział w panelu pn. „Rynek kapitałowy w Polsce. Forma dojrzała czy stadium przejściowe?” - Polska to rynek, które ciągle ma potencjał wzrostu i atuty, takie jak na przykład waluta krajowa, które sprzyjają budowaniu skali rynku w drodze rozwoju organicznego. W mojej ocenie mamy w tej chwili jeszcze na pewno 2-3 lata, żeby bezpośrednio spotkać się z konkurencją zagraniczną i żeby budować skalę rynku – oceniła prezes Iwona Sroka.

 

Jak podkreślali uczestnicy dyskusji, jeśli chodzi o organizację, regulacje rynku kapitałowego czy jego poziom techniczny, to jesteśmy rynkiem dojrzałym. Polski rynek kapitałowy jest jednak w fazie przejściowej wywołanej m.in. zmianami w funkcjonowaniu OFE. Potrzebuje również, jak wszystkie inne rynki mocno regulowane, stabilności i przewidywalności.

 

Podczas konferencji dyskutowane były także tematy związane m.in. z mechanizmami finansowania gospodarki, możliwościami i korzyściami z pozyskiwania unijnych funduszy w perspektywie budżetowej 2014-20, uwarunkowaniami działalności banków, giełd i firm inwestycyjnych w pokryzysowych czasach oraz znaczeniem fuzji i przejęć.

 

Więcej informacji na stronie www.wnp.pl

 

 

konferencja_PK20.jpg
 Źródło: www.wnp.pl

 

Ostatnia aktualizacja: 25-11-2014 Do góry