Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKONGRES RYNKU KAPITAŁOWEGO - doroczne spotkanie praktyków finansowych ze środowiskiem naukowym

4 grudnia 2014 roku Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych wspólnie z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego organizują po raz trzeci „KONGRES RYNKU KAPITAŁOWEGO. Doroczne spotkanie praktyków finansowych ze środowiskiem naukowym”. Główną ideą Kongresu jest upowszechnienie specjalistycznej wiedzy o polskim rynku kapitałowym.

w perspektywie zmian zachodzących na rynkach międzynarodowych, kluczowych projektach służących rozwojowi rynku wśród kadry naukowej i środowiska akademickiego. Kongres umożliwia uczestnikom konfrontację wiedzy teoretycznej z praktyką, obowiązującą na rynku kapitałowym.

Tematyka tegorocznego Kongresu koncentrować się będzie na aktualnych procesach, zachodzących na polskim rynku kapitałowym w odniesieniu do międzynarodowych tendencji, w tym: strategicznych kierunkach jego rozwoju, nowych międzynarodowych usługach post-transakcyjnych, wyzwaniach stojących przed polskim systemem bankowym, zmianach związanych z raportowaniem spółek giełdowych. Kongres będzie także doskonałą okazją do dyskusji na temat przyszłości systemu emerytalnego oraz roli domów maklerskich w pozyskiwaniu przez przedsiębiorstwa kapitału na rozwój.

Kongresowi towarzyszy konkurs na referat naukowy, którego celem jest przegląd i podsumowanie aktualnych wyników badań dotyczących rynku kapitałowego. W konkursie wzięli udział doktoranci i pracownicy naukowi wyższych uczelni i instytucji naukowych, zajmujący się dziedziną objętą zakresem tematycznym konferencji. Wręczenie nagród dla autorów najlepszych referatów nastąpi już jutro, podczas uroczystej kolacji, która odbędzie się na zakończenie Kongresu.

Podczas Kongresu Rynku Kapitałowego wręczymy także nagrody laureatom konkursu dla studentów, organizowanego w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego.

Program Kongresu

Ostatnia aktualizacja: 03-12-2014 Do góry