Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKONGRES MAKROEKONOMICZNY „Polska za dwie dekady – geopolityka i gospodarka”

15 grudnia odbył się KONGRES MAKROEKONOMICZNY, podczas którego czołowi eksperci dyskutowali o tym, co czeka polską gospodarkę za rok, 10 i 20 lat. Grupa KDPW była partnerem wydarzenia.

 

Prezes KDPW i KDPW_CCP Iwona Sroka wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Jak zmieni się rynek kapitałowy za 10 i 20 lat?”, którego moderatorem był Andrzej Stec, Redaktor Naczelny „Parkietu”.

 

Obok Prezes Sroki w dyskusji wzięli udział także: Paweł Tamborski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, dr Andre Helin, Prezes Zarządu BDO, Łukasz Kwiecień, Wiceprezes Zarządu TFI PZU, Filip Paszke, Dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

 

Jak podkreśliła prezes KDPW, znaczenie rynków wschodzących, do których zaliczana jest Polska, w skali globalnej będzie rosło i ich udział, zarówno na rynku akcji, jak i obligacji, zwiększy się z obecnych ok. 15% do 27-36% w przypadku obligacji oraz z 22% do ok. 40% dla akcji.

 

W dynamicznie zmieniającym się świece, napędzanym innowacjami i rewolucją informacyjną technologie będą odgrywały jedną z kluczowych ról. Wzrośnie także – co można obserwować obecnie – znaczenie regulacji. - Wysoki poziom dotychczasowego rozwoju instytucji infrastrukturalnych na rynku kapitałowym w Polsce, oraz systematycznie pozyskiwane autoryzacje na świadczenie usług posttransakcyjnych w UE, umożliwiają budowę międzynarodowych kompetencji w Grupie Kapitałowej KDPW – zauważa Iwona Sroka. - Budowanie i rozwój kompetencji KDPW przekłada się bezpośrednio na rozwój systemów informatycznych Grupy, które stanowią własność intelektualną KDPW. To właśnie efektywne systemy do rozrachunku transakcji, rejestracji akcji emitentów, obsługi zdarzeń korporacyjnych, rozliczania instrumentów rynku kasowego i terminowego oraz rynku OTC, jak również rejestracja transakcji instrumentami pochodnymi w repozytorium transakcji decydują o unikalnym pozycjonowaniu Grupy KDPW w regionie oraz dają jej możliwości do dalszego wzbogacania swoich usług – powiedziała Prezes Sroka.

 

Podczas kilku dyskusji w trakcie Kongresu swoimi doświadczeniami i obserwacjami podzieliły się największe tuzy – praktycy biznesu – prezesi spółek, którzy mają wieloletnie doświadczenie obecności na giełdowym parkiecie, ale również znani historycy, politycy i analitycy.

Ostatnia aktualizacja: 16-12-2014 Do góry