Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręUsługi na europejskim poziomie – broszura informacyjna

Polska ma największy i najlepiej rozwinięty rynek finansowy w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Zdecydowanym jego atutem jest rynek kapitałowy, który odpowiada za 60 proc. giełdowych obrotów w tej części Europy, dysponuje stabilną bazą inwestorów, zdywersyfikowaną paletą instrumentów, bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą post-transakcyjną.

 

Bez odpowiedniej infrastruktury rynku finansowego nie byłby możliwy jego dynamiczny rozwój. Jednym z głównych podmiotów tworzących tą infrastrukturę jest Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW), działający na polskim rynku już od 20 lat, oraz będąca własnością KDPW – izba rozliczeniowa KDPW_CCP. Obie spółki tworzą grupę kapitałową KDPW (KDPW Group).

 

W ostatnich kilku latach w Grupie KDPW zrealizowano szereg projektów rozwojowych, dzięki którym oferuje ona rynkowi komplementarny pakiet usług rozrachunkowych, rozliczeniowych, obsługi corporate actions, związanych z gromadzeniem danych, a także zadaniami agencji numerującej, aby zapewnić kompletną i atrakcyjną obsługę polskich firm inwestycyjnych i inwestorów, a także podmiotów zagranicznych operujących na polskim rynku finansowym. Dzięki temu pod względem oferty usług post-transakcyjnych polski rynek kapitałowy wypada najlepiej na tle regionu.

 

Zapraszamy do lektury broszury, która przedstawia ostatnie projekty Grupy KDPW dostosowujące jej usługi do wymogów unijnych regulacji.

okładka.PNG

Ostatnia aktualizacja: 30-12-2014 Do góry