Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW w projekcie Giełda Jest Kobietą

Ideą przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy z inwestowania na giełdzie oraz podniesienie wiary w swoje możliwości wśród przedsiębiorczych Polek. W tym celu zaplanowano szkolenia w 4 największych miastach Polski z udziałem specjalistek z rynku kapitałowego. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 17 marca br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pani Prezes Iwona Sroka poprowadzi prezentację „Zanim zaczniesz inwestować”.


Szkolenia objęte są patronatem Prezesa Rady Ministrów Pani Ewy Kopacz.


Dzięki dwóm kierunkom strategicznym Akcjonariatu Obywatelskiego, programu o inwestowaniu na giełdzie, zainicjowanego przez MSP: ułatwieniu inwestorom indywidualnym nabycia akcji prywatyzowanych poprzez giełdę spółek oraz bogatej ofercie edukacyjnej, Akcjonariat Obywatelski przyczynił się do wzrostu zainteresowania tą formą lokowania kapitału i oszczędności wśród Polaków.


Jednak według wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2014, niespełna 1/5 wszystkich inwestorów stanowią kobiety. Wskaźnik ten od roku 2010 stale rośnie, niemniej dynamika zmian jest za mała i wynosi średnio 1,65%. Przy założeniu, że średni wzrost udziału kobiet systematycznie inwestujących się utrzyma, będą one stanowiły 50% wszystkich inwestujących dopiero w roku 2035.-
- W 2010, kiedy powstawał program Akcjonariat Obywatelski Ministerstwo Skarbu podjęło zadanie wyrównania szans na rynku kapitałowym pomiędzy inwestorami indywidualnymi a instytucjonalnymi. Dziś chcielibyśmy zwiększyć udział kobiet wśród inwestorów indywidualnych. Dlatego uruchamiamy projekt „Giełda jest kobietą” a w jego ramach cykl bezpłatnych szkoleń w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, które poprowadzą ekspertki rynku kapitałowego – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.


Podczas spotkań o charakterze szkoleniowo-warsztatowym z elementami wykładu motywacyjnego, uczestniczki projektu będą miały możliwość zdobycia wiedzy na temat rynku kapitałowego oraz poszerzenia wiadomości o możliwościach rozwoju firmy i lokowania oszczędności poprzez inwestycje na giełdzie. Swój udział w roli prelegentek potwierdziły: dr Iwona Sroka – Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Maja Goettig – prezeska Instytutu Analiz i Ratingu przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Agata Gawin, zastępca dyrektora Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska S.A oraz Olga Kozierowska – autorka projektu „Sukces Pisany Szminką”, którego celem jest inspirowanie kobiet do odważnych działań biznesowych. Do udziału w projekcie zaproszona została także psycholog Maria Rotkiel.


Szkolenia odbędą się od marca do czerwca w czterech miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.


„Giełda jest kobietą” to projekt realizowany w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego – programu edukacyjnego o inwestowaniu na giełdzie, zainicjowanego w 2010 roku przez Ministerstwo Skarbu Państwa przy współpracy najważniejszych instytucji i organizacji rynku kapitałowego, domów maklerskich oraz spółek giełdowych.


Więcej o projekcie, w tym formularz zapisów na szkolenie na www.akcjonariatobywatelski.pl.

Ostatnia aktualizacja: 16-03-2015 Do góry