Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW i KDPW_CCP partnerami rankingu Pulsu Biznesu „Giełdowa Spółka Roku”

Redakcja Pulsu Biznesu po raz szesnasty wyróżniła najlepsze – zdaniem specjalistów rynku kapitałowego – spółki notowane na GPW w Warszawie. Krajowy Depozyt oraz izba rozliczeniowa KDPW_CCP od kilku lat są partnerami rankingu. W klasyfikacji ogólnej zwycięzcą okazała się spółka KRUK S.A. Na drugim miejscu uplasowała się VISTULA GROUP S.A., a na trzecim – ROBYG S.A.

 

Spółki były oceniane także w kilku podkategoriach: relacje inwestorskie, jakość produktów i usług, sukces roku, perspektywa rozwoju, kompetencje zarządu. Nagrodę w kategorii „Perspektywa rozwoju” w imieniu Grupy KDPW laureatom wręczyła Prezes Iwona Sroka, a zwycięzcami okazały się spółki WORK SERVICE S.A., NEUCA S.A. oraz KRUK S.A.

 

W komentarzu dla Pulsu Biznesu Prezes KDPW i KDPW_CCP Iwona Sroka powiedziała: - Laureaci to przykłady podmiotów, których poszukują inwestorzy na warszawskim parkiecie — determinują atrakcyjność rynku, są cennym atrybutem w przyciąganiu polskiego i zagranicznego kapitału, wzmacniają płynność, generują obroty. To firmy stale rozwijające się i dostosowane do zmieniającego otoczenia. Nie można zapominać, że są to podmioty cenne nie tylko z punktu widzenia rozwoju polskiego rynku kapitałowego, ale również całej gospodarki. Dają bowiem zatrudnienie, tworzą stabilną bazę podatkową, realizują inwestycje, wprowadzają innowacje. Podobnie jak bohaterowie „Giełdowej Spółki Roku”, Grupa KDPW jako infrastruktura rynku finansowego dokłada wszelkich starań, aby odważnie i z wizją spoglądać w przyszłość, realizując swoją strategię rozwoju, nakierowaną na budowanie komplementarnego pakietu usług post-transakcyjnych w Polsce.

 

Wyboru Giełdowej Spółki Roku dokonują specjaliści rynków kapitałowych – analitycy giełdowi, doradcy inwestycyjni i maklerzy, reprezentujący domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe. Głosują odpowiadając na pytania specjalnego sondażu telefonicznego, który na zlecenie redakcji przeprowadza TNS Polska.

 

W tegorocznym badaniu udział wzięło 130 respondentów. Eksperci oceniają spółkę w każdej z pięciu kategorii w 7-punktowej skali. Wynik końcowy jest średnią z uzyskanych ocen.

 

Więcej informacji na stronie www.gsr.pb.pl

 

Ostatnia aktualizacja: 26-03-2015 Do góry