Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW wyróżniony nagrodą Luminatus za innowacyjne usługi Agencji Numerującej

Krajowy Depozyt otrzymał prestiżową nagrodę Luminatus, przyznaną przez redakcję Bloomberg Businessweek Polska za innowacyjne usługi Agencji Numerującej. Ranking magazynu wyróżnił najbardziej innowacyjne firmy, usługi i zespoły, doceniając tym samym działania i wysiłki przedsiębiorców, naukowców, menedżerów w kreowanie innowacyjnych rozwiązań w Polsce.

 

W uzasadnieniu nagrody przyznanej Krajowemu Depozytowi redakcja wskazała, że KDPW jest jedyną instytucją na rynku polskim oraz jedną z niewielu w Europie oferujących tak szeroki wachlarz usług nadawania numerów i kodów dla podmiotów oraz instrumentów z rynku finansowego.

 

Nagrodę w imieniu KDPW odebrał Wiceprezes Sławomir Panasiuk podczas uroczystej Gali, która odbyła się 13 kwietnia br. w Warszawie. – Jest mi niezmiernie miło, że redakcja Bloomberg Businessweek Polska doceniła innowacyjne usługi Krajowego Depozytu w zakresie nadawania kodów. Jesteśmy jednym z ok. 20 podmiotów na świecie, które nadają kod LEI. W tym miejscu chciałbym także podziękować naszym klientom za zaufanie, jakim nas obdarzyli – a jest ich już ponad 5 tys. – w Polsce i na świecie – powiedział Sławomir Panasiuk.

 

Ceremonię poprzedziła debata poświęcona tematom innowacyjności polskiej gospodarki z udziałem m.in. Prezesa Panasiuka.

 

KDPW, jako Agencja Numerująca, nadaje kody ISIN i CFI (dla instrumentów finansowych), LEI (dla podmiotów zaangażowanych w instrumenty pochodne), FISN (dla instrumentów finansowych).

 

20150414_1_670.jpg
 
20150414_2_670.jpg
 
20150414_3_670.jpg
 

 

Ostatnia aktualizacja: 14-04-2015 Do góry