Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręWarsaw Capital Market Summit 2015

W dniu 18 czerwca br. w Warszawie, już po raz piąty odbędzie się konferencja Warsaw Capital Market Summit. WCMS 2015 to międzynarodowa konferencja poświęcona rynkom kapitałowym w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie zgromadzi inwestorów, emitentów, przedstawicieli instytucji finansowych oraz administracji publicznej, a także dziennikarzy ekonomicznych z całego świata. WCMS aspiruje do rangi najważniejszego spotkania branży finansowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Program konferencji koncentruje się na kluczowych wydarzeniach i największych wyzwaniach stojących przed uczestnikami rynków kapitałowych w najbliższych latach. Dominujące w tematyce konferencji będą zagadnienia związane z rozwojem rynku kapitałowego w ramach nowej perspektywy budżetowej UE oraz projektem Komisji Europejskiej dotyczącym utworzenia Unii Rynków Kapitałowych, który zakłada wdrożenie ułatwień we wszystkich krajach członkowskich w przepływie kapitału i jego transferze do przedsiębiorstw. Jednym z ważniejszych zagadnień jest finansowanie wzrostu gospodarczego opartego na rynku kapitałowym, który w Europie odgrywa mniejszą rolę w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi. W trakcie obrad zgromadzeni goście będą wymieniać się doświadczeniami, a także szukać optymalnej drogi rozwoju dla regionu CEE.

 

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych od początku jest jednym z Organizatorów tego wydarzenia, obok Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Ministerstwa Skarbu Państwa. Partnerami konferencji są międzynarodowe fundusze inwestycyjne, banki, domy maklerskie i firmy doradcze.

 

Program konferencji przewiduje m.in. debatę Potencjał kapitałowy rynku Europy Środkowo–Wschodniej, którą poprowadzi Prezes KDPW i KDPW_CCP Pani Iwona Sroka.

 

W dyskusji udział wezmą:
  • Grzegorz Konieczny, Franklin Templeton Investments
  • Filip Paszke, Dom Maklerski PKO Bank Polski
  • Michal Potyra, UBS Investment Bank
  • Andrzej Szadkowski, BNP Paribas Securities Services S.K.A. Poland
  • Paweł Tamborski, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Tim Umberger, East Capital

 

W ubiegłorocznej edycji konferencji uczestniczyło ponad 500 gości, reprezentujących globalne instytucje finansowe, fundusze inwestycyjne oraz spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Program WCMS 2015
http://www.wcms2015.com/pl/program

Ostatnia aktualizacja: 02-06-2015 Do góry