Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW Współorganizatorem Ogólnopolskiego Badania Relacji Inwestorskich

Jakiej komunikacji oczekują inwestorzy?

 

Jakich informacji oczekują inwestorzy indywidualni od spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, czy komunikacja spółek z inwestorami indywidualnymi jest dla nich satysfakcjonująca – na te i kilkanaście innych pytań, można odpowiedzieć w ogólnopolskim badaniu, poświęconym ocenie tego, jak spółki komunikują się z inwestorami indywidualnymi.

 

Już po raz drugi przeprowadzona jest ankieta w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego dotycząca relacji inwestorskich. Celem tegorocznego badania jest sformułowanie potrzeb inwestorów indywidualnych dotyczących standardów i sposobów komunikacji ze spółkami giełdowymi. Ankieta skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem.

 

W ankiecie znajdują się pytania dotyczące m.in. sposobów pozyskiwania przez inwestora indywidualnego wiedzy na temat spółki, najczęściej wykorzystywanych narzędzi komunikacji z emitentem. Ankietowani zostaną poproszeni m.in. o wskazanie motywów podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz wyrażenie opinii o dostępnych formach spotkań z przedstawicielami spółki, w tym także Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

 

Współorganizatorami badania oprócz Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych są Ministerstwo Skarbu Państwa (Akcjonariat Obywatelski) oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

 

Patronat medialny nad akcją objęła „Gazeta Giełdy Parkiet”.

 

Badanie inwestorów indywidualnych przeprowadzi instytut badawczy TNS Polska. Kwestionariusz on-line dostępny jest od 18 maja do 15 czerwca br.

 

Link do ankiety on-line
https://cawi.tnsglobal.pl/akcjonariat_obywatelski.pg?&panel=2&new=yes

Ostatnia aktualizacja: 03-06-2015 Do góry