Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręGrupa KDPW na Targach IDX Londyn

Grupa KDPW wraz z warszawską giełd biorą udział w International Derivatives Expo (IDX), które odbywają się 9-10 czerwca 2015 r. w Londynie. Przedstawiciele KDPW oraz KDPW_CCP przedstawili międzynarodowemu gronu uczestników usługi dedykowane rynkowi instrumentów pochodnych.

 

Izba KDPW_CCP zaprezentowała m.in. usługę rozliczania derywatów z rynku OTC. W ostatnich dniach pierwsze polskie banki rozpoczęły rozliczanie tych transakcji w instrumentach rynku międzybankowego, denominowanych w PLN. Izba czeka także na autoryzację pod kątem możliwości rozliczania instrumentów w EUR.

 

Z kolei KDPW prezentował na targach ofertę repozytorium transakcji KDPW_TR, które jest jedną z 6 tego typu instytucji w UE. Zgodnie z unijnym prawem wszystkie transakcje w kontraktach pochodnych, niezależnie od rynku zawarcia, muszą być zgłaszane do repozytoriów transakcji. Już teraz KDPW_TR oferuje swoje usługi dla podmiotów z 11 krajów Unii.

 

Targi IDX organizowane jest przez amerykańskie stowarzyszenie Futures Industry Association (FIA) oraz brytyjskie Futures and Options Association (FOA). IDX to jedne z największych targów branżowych, które na stałe wpisały się w kalendarz promujący rozwój rynku instrumentów pochodnych.

Ostatnia aktualizacja: 10-06-2015 Do góry