Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręPiąta edycja Warsaw Capital Market Summit odbędzie się już w najbliższy czwartek

Warsaw Capital Market Summit 2015 to międzynarodowa konferencja poświęcona rynkom kapitałowym w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna, już piąta edycja, odbędzie się 18 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzenie zgromadzi inwestorów, emitentów, przedstawicieli instytucji finansowych oraz administracji publicznej, a także dziennikarzy ekonomicznych z całego świata.

 

Konferencja jest jednym z najważniejszych wydarzeń skierowanych do międzynarodowych inwestorów oraz emitentów, którzy są zainteresowani pozyskaniem kapitału w regonie Europy Środkowej i Wschodniej. Organizatorami Warsaw Capital Market Summit 2015 są Ministerstwo Skarbu Państwa, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych wraz z Partnerami – globalnymi i regionalnymi instytucjami finansowymi, firmami konsultingowymi oraz kancelariami prawnymi.

 

Program konferencji obejmuje cztery panele dyskusyjne, w których udział wezmą krajowi i zagraniczni eksperci oraz praktycy rynku:

 

Panel 1. Potencjał kapitałowy rynku Europy Środkowo-Wschodniej.
Panel 2. Prywatyzacje – koniec czy początek?
Panel 3. Produkty nieruchomościowe – nowa szansa dla giełdy i inwestorów?
Panel 4. Rosnąca rola rynków kapitałowych w strukturze finansowania dłużnego firm.

 

W pierwszym panelu dotyczącym potencjału kapitałowego rynku Europy Środkowo-Wschodniej będzie mowa m.in. o atrakcyjności inwestycyjnej rynków w regionie CEE, strategiach inwestycyjnych polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, a także zmianie strategii inwestycyjnych OFE w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Podczas drugiej dyskusji paneliści wyciągną wnioski dotyczące prywatyzacji i porozmawiają o modelach prywatyzacyjnych przyjętych w regionie oraz metodach, które pomagały w realizacji i osiągnięciu zamierzonych celów. Ponadto przeanalizowana zostanie rola funduszy private equity, które często uczestniczyły w prywatyzacjach jako realna i wiarygodna alternatywa dla inwestorów strategicznych, a także jakiego typu nowe modele zarządzania przedsiębiorstwami i aktywami kontrolowanymi przez państwo są obecnie wdrażane.

 

Produkty nieruchomościowe jako szansa dla giełdy i inwestorów to już tematyka trzeciej dyskusji przewidzianej w trakcie konferencji WCMS. Uczestnicy debaty będą rozmawiać o rynku kapitałowym przez pryzmat rynku nieruchomości i wiążących się z tym nowych możliwościach inwestycyjnych. Uczestnicy dyskusji przeanalizują również najlepsze międzynarodowe praktyki i zastanowią się jak możemy z nich skorzystać na krajowym rynku.

 

Ostatnim panelem będzie dyskusja o rosnącej roli rynków kapitałowych w strukturze finansowania dłużnego firm. Paneliści zastanowią się czy nadal będzie utrzymywał się trend polegający na tym, że coraz więcej firm z regionu CEEMEA wychodzi na rynek. Ponadto przedyskutują czy lokalny rynek długu jest komplementarnym źródłem finansowania dla przedsiębiorstw.

 

Więcej informacji:
www.wcms2015.com​

Ostatnia aktualizacja: 15-06-2015 Do góry