Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręV Europejski Kongres Finansowy

KDPW jest partnerem V Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbędzie się w Sopocie w dniach 22 – 24 czerwca 2015. Tegoroczny Kongres Patronatem Honorowym objął Donald Tusk - Przewodniczący Rady Europejskiej, a tematem wiodącym jest „Integracja europejska wobec kryzysu bezpieczeństwa”.

 

V Europejski Kongres Finansowy odbywa się w szczególnym dla Europy czasie, gdy po ponad dwudziestu latach geopolityka „wróciła” do gospodarki. W czasie, w którym działania podejmowane w poszczególnych krajach i w całej Unii okażą się praktycznym sprawdzianem solidarności i integracji europejskiej wobec kryzysu bezpieczeństwa. Czy wypracowane i sprawdzone przez lata mechanizmy i procedury, a także stabilność, innowacyjność i solidarność w Unii Europejskiej wystarczą wobec ryzyk drugiej dekady XXI wieku? Z tych powodów debata inaugurująca Kongres dotyczyć będzie naprawy strefy euro oraz nadziei i wyzwań związanych z Unią Rynków Kapitałowych i Unią Energetyczną.

 

Podczas sesji plenarnej otwierającej Kongres wystąpienie pt. „Hazard moralny na rynkach finansowych” wygłosi Pan Marek Belka, Prezes Narodowego Banku Polskiego.

 

Zapraszamy na debatę w formule Okrągłego Stołu „Unia Rynków Kapitałowych a rozwój rynków kapitałowych w Europie”, w której udział weźmie m.in. Prezes KDPW Iwona Sroka. Krajowy Depozyt jest współorganizatorem, wspólnie z GPW, debaty.

 

Więcej informacji na stronie Kongresu: http://www.efcongress.com

Ostatnia aktualizacja: 17-06-2015 Do góry