Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręGrupa KDPW Partnerem głównym Kongresu „Parkietu”

Krajowy Depozyt oraz KDPW_CCP po raz kolejny były partnerami dorocznego Kongresu Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, który odbył się 2 grudnia w Centrum giełdowym w Warszawie. Wydarzenie przyciągnęło wielu wybitnych prelegentów oraz tłumy zainteresowanych rynkiem kapitałowym słuchaczy.

 

Prezes KDPW i KDPW_CCP Iwona Sroka wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Rola giełdy i rynku kapitałowego w gospodarce”. Swoimi przemyśleniami w dyskusji podzielili się także Paweł Tamborski (prezes Giełdy Papierów Wartościowych), Filip Paszke (dyrektor DM PKO Banku Polskiego), Marcin Dyl (prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami) oraz Tomasz Bardziłowski (wiceprezesi dyrektor zarządzający ds. rynku kapitałowego w Vestor Domu Maklerskim). Dyskusję poprowadził redaktor naczelny „Parkietu” Andrzej Stec.

 

Prelegenci komentowali obecną sytuację na rynku w Polsce, a także ostatnie wydarzenia na rynkach zagranicznych, jak przejęcie przez węgierski bank centralny udziałów w tamtejszej giełdzie, czy wpływ regulacji europejskich oraz Unii Rynków Kapitałowych na zachowania globalnych inwestorów. Ponadto mowa była o roli giełdy w gospodarce, pomysłach na ożywienie rynku i zwiększeniu jego znaczenia w finansowaniu rozwoju przedsiębiorstw, zwłaszcza małych i średnich.

 

Kongres otworzyła natomiast debata ekonomistów pt. „Polska gospodarka – stan, wyzwania, prognozy”. Podczas innych sesji tematycznych uczestnicy Kongresu mieli możliwość wysłuchać dyskusji dotyczących m.in. bezpieczeństwa energetycznego Polski, przyszłości systemu emerytalnego, edukacji ekonomicznej, a także dowiedzieć się o historiach polskich firm, które dzięki rynkowi kapitałowemu odniosły sukcesy biznesowe.

 

Więcej informacji na stronie http://www.kongresparkietu2015.pl

Ostatnia aktualizacja: 02-12-2015 Do góry