Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręZdalne odnawianie certyfikatów używanych w ramach Systemu Wymiany Informacji do komunikacji z kdpw_stream oraz nowy Regulamin SWI

14 marca 2016 r. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych uruchomił funkcjonalność zdalnego odnawiania certyfikatów używanych w ramach Systemu Wymiany Informacji (SWI) do komunikacji z kdpw_stream. Jednocześnie, żeby usprawnić rozwiązania organizacyjno-prawne, część dotychczasowych zapisów umowy (Porozumienia SWI) została przeniesiona do Regulaminu SWI, i opracowane zostało nowe, znacznie krótsze Porozumienie SWI. Zastosowanie tej formuły umożliwi łatwiejsze dostosowywanie aspektów formalnych dot. komunikacji z kdpw_stream do dynamicznie zmieniających się wymagań technologicznych.

Zdalne odnawianie certyfikatów możliwe jest z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Użytkownicy mogą odnowić certyfikaty, których okres ważności jest krótszy niż 60 dni, bez konieczności osobistej wizyty w siedzibie Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Nowa funkcjonalność dedykowana jest wszystkim posiadaczom ważnych certyfikatów.

Odnowienie posiadanego certyfikatu odbywa się w 2 prostych krokach:

 

  • KROK 1 - pobranie ze strony internetowej KDPW odpowiednich dokumentów, podpisanie i przesłanie ich na adres KDPW,
  • KROK 2 – po otrzymaniu od KDPW potwierdzenia o spełnieniu warunków formalnych, zweryfikowanie wymagań systemowych i odnowienie certyfikatu online.

 

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Regulaminu SWI i nowego Porozumienia SWI oraz jak najszybszego zawierania Porozumień w nowej formule. Dzięki temu niezależnie od terminu ważności certyfikatu używanego w ramach systemu SWI, jego odnowienie będzie można przeprowadzić on-line, bez konieczności osobistej wizyty w KDPW.

Więcej informacji:

System Wymiany Informacji (SWI) umożliwia składanie oświadczeń woli i przesyłanie dokumentów w drodze elektronicznej transmisji danych pomiędzy KDPW S.A. i Uczestnikami Krajowego Depozytu oraz innymi podmiotami, umożliwia komunikację z KDPW S.A. za pomocą systemów komunikacji elektronicznej ESDI/WEB, ESDK oraz Systemu Obsługi Komunikatów SWIFT.

Ostatnia aktualizacja: 17-03-2016 Do góry