Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW Partnerem rankingu Giełdowa Spółka Roku

Po raz siedemnasty dziennik „Puls Biznesu” przyznał nagrody w rankingu Giełdowa Spółka Roku. Spółki oceniła setka specjalistów związanych z rynkiem kapitałowym – maklerzy, analitycy, zarządzający funduszami. Wyróżnienia przyznano w 5 kategoriach oraz rankingu głównym. KDPW po raz kolejny był Partnerem wydarzenia.

 

CD Projekt, CI Games oraz Grupa Kęty to zwycięzcy rankingu Giełdowa Spółka Roku 2015. Gala, w czasie której przedstawiciele spółek odebrali nagrody, miała miejsce 21 marca br. i była transmitowana na żywo w portalu Bankier.pl.
Spółki były oceniane w pięciu kategoriach: kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług, relacje inwestorskie, perspektywy rozwoju oraz sukces w 2015 r. Prezes KDPW Iwona Sroka wręczała wyróżnienia w kategorii „Kompetencje zarządu”. Laureatami w tym zestawieniu zostali: (1) ALTUS TFI, (2) Bank Handlowy w Warszawie, (3) WORK Service.

 

- Laureaci rankingu Giełdowa Spółka Roku to elita kompetentnych menedżerów, sprawnych zarządzających i ludzi sukcesu w dowodzeniu spółką. Udowadniają, że w każdych warunkach rynkowych spółki, oferujące innowacyjne produkty i rozwiązania, a przy tym prowadzące otwartą politykę komunikacji z inwestorami są w stanie odnieść sukces i mają przed sobą stabilne perspektywy rozwoju. Miałam przyjemność wręczenia wyróżnień spółkom ocenionym najwyżej przez profesjonalnych uczestników rynku finansowego za kompetencje ich zarządów — w tym gronie znalazły się wybitne osoby, które dzięki odpowiedniemu połączeniu swoich umiejętności, wiedzy oraz postaw prowadzą spółki odnoszące sukcesy nie tylko w rankingach, ale przede wszystkim w realnej gospodarce – powiedziała Iwona Sroka.

 

O rankingu
Na zlecenie „Pulsu Biznesu” TNS Polska przepytał stu specjalistów, którzy mają wpływ na decyzje inwestorów — analityków, doradców i maklerów. W sondażu przeprowadzonym w grudniu 2015 r. oraz styczniu i lutym 2016 r. oceniane były najbardziej płynne spółki, wchodzące na koniec 2015 r. w skład indeksów WIG20, mWIG40 oraz sWIG80. Ankietowani wystawiali oceny w pięciu kategoriach, na podstawie których powstał główny ranking.

 

Relacja z Gali na stronie PB.pl i Bankier.pl

 

Ostatnia aktualizacja: 23-03-2016 Do góry