Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręWyróżnienia Grupy KDPW dla najaktywniejszych Uczestników 2015 roku

W dniu 12 maja br. Grupa KDPW wręczyła nagrody za szczególną aktywność i osiągnięcia 2015 roku Uczestnikom Krajowego Depozytu oraz izby rozliczeniowej KDPW_CCP, wyróżniającym się w obszarze post-transakcyjnym.

 

Podczas tegorocznej uroczystości uhonorowaliśmy podmioty w dwóch obszarach tj. repozytorium transakcji KDPW_TR - za największy wzrost liczby zaraportowanych transakcji w 2015 roku oraz izby rozliczeniowej KDPW_CCP - za największy wolumen i największą wartość transakcji OTC skierowanych do rozliczenia w KDPW_CCP.

 

Nagrodzeni zostali: mBank S.A, ING Bank Śląski S.A. oraz HFT Brokers Dom Maklerski S.A.

 

„Przyjmijcie serdeczne podziękowania, że z nami jesteście, i że w tym coraz bardziej konkurencyjnym środowisku korzystacie z naszych usług. Bez Was i bez Izby Domów Maklerskich na czele z Panem Waldemarem Markiewiczem, bez Rady Banków Depozytariuszy z Panem Jackiem Mierzejewskim nie byłoby tych wszystkich projektów rozwojowych, które dla Was czynimy” – powiedziała Prezes KDPW Iwona Sroka.

 

W kategorii za największy wolumen i największą wartość transakcji OTC rozliczonych w KDPW_CCP w 2015 roku Grupa KDPW - z uwagi na zbliżone wartości - przyznała dwa wyróżnienia.

 

I miejsce zajął mBank SA. Statuetkę odebrał Pan Adam Pers, Dyrektor Zarządzający ds. Rynków Finansowych.

 

II miejsce w tej kategorii otrzymał ING Bank Śląski S.A. Nagrodę w imieniu banku odebrała Pani Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu.

 

Nagroda trafiła także na ręce HFT Brokers Dom Maklerski S.A. za największy wzrost liczby zaraportowanych do KDPW_TR transakcji w 2015 roku. W imieniu domu maklerskiego wyróżnienie odebrał Tomasz Uściński - Prezes Zarządu.

 

Łączna wartość transakcji OTC przyjętych do rozliczenia przez izbę rozliczeniową KDPW_CCP w 2015 roku wyniosła ponad 65 mld PLN.

 

Repozytorium transakcji KDPW, zarejestrowane w 2013 roku przez ESMA jako jedno z 4 pierwszych, w ubiegłym roku przyjęło ponad 252 mln raportów o zawartych transakcjach na instrumentach pochodnych od krajowych i zagranicznych uczestników, a KDPW nadał 1.360 kodów LEI, niezbędnych do prawidłowego raportowania transakcji.

 

Gala i wyróżnienia były okazją do nagrodzenia najbardziej aktywnych uczestników rynku finansowego: Grupy KDPW, GPW oraz BondSpot. Jej organizatorem była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, a Grupa KDPW i BondSpot były Partnerami Wydarzenia.

 

Ostatnia aktualizacja: 13-05-2016 Do góry