Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW najlepszy na świecie pod względem jakości danych nadawanych kodów LEI

Krajowy Depozyt zajmuje pozycję globalnego lidera w kwestii jakości danych nadawanych kodów LEI – wynika z majowego raportu opublikowanego przez Global LEI Foundation – międzynarodowe ciało odpowiedzialne za zarządzanie globalnym systemem nadawania kodów LEI.

 

Raporty jakości „Data Quality Reports” publikowane są od lutego 2016 r. i są rezultatem prowadzonej przez GLEIF oceny jakości danych kodów LEI. Program oceny danych dotyczących podmiotów, dla których został nadany kod LEI, opiera się na jasnych i przejrzystych kryteriach, m.in. kompletności danych, ich wiarygodności i zgodności z międzynarodowymi normami.

 

Kod LEI to 20 znakowy identyfikator podmiotu zgodny z normą ISO17442 nadawany przez jednostki LOU (Local Operating Unit) - agencje kodujące akredytowane przez Global Legal Entity Identifier Foundation (GLEIF) - unikalnie identyfikujący dany podmioty w skali globalnej.
Jego posiadanie umożliwia wywiązanie się z obecnych i przyszłych reżimów raportowych na podstawie międzynarodowych aktów prawnych (obowiązujących i przyszłych): EMIR, REMIT, MiFID II / MiFIR, CSDR, SFTR.

 

Od grudnia 2013 r. KDPW posiada status jednostki LOU, upoważnionej do nadawania kodów LEI. W chwili obecnej KDPW zarządza ok. 6.500 kodami LEI.
Obecnie na świecie do nadawania kodów LEI uprawnionych jest 29 podmiotów, w tym KDPW.

 

Link do Data Quality Reports:
https://www.gleif.org/en/lei-data/gleif-data-quality-management/data-quality-reports/download-reports/data-quality-report-april-2016#

Ostatnia aktualizacja: 24-05-2016 Do góry