Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręGrupa KDPW po raz kolejny wyróżniona nagrodą Luminatus za innowacyjne usługi dla rynku finansowego

KDPW_CCP otrzymała prestiżową nagrodę Luminatus, przyznaną przez redakcję Bloomberg Businessweek Polska za innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Wyróżnienie otrzymała usługa rozliczania derywatów z rynku międzybankowego – OTC_clearing . Ranking magazynu docenił najbardziej innowacyjne firmy, usługi i zespoły, doceniając tym samym działania i wysiłki przedsiębiorców, naukowców, menedżerów w kreowanie innowacyjnych rozwiązań w Polsce.

 

Nagrodę w imieniu KDPW_CCP odebrał Wiceprezes Sławomir Panasiuk podczas uroczystej Gali, która odbyła się 23 czerwca br. w Warszawie.

 

Usługi izby rozliczeniowej KDPW_CCP w zakresie rozliczania derywatów z rynku OTC i transakcji repo oparte są o standardy stosowane na rozwiniętych rynkach finansowych i zgodnie z europejskimi regulacjami w tym zakresie. Polska izba rozliczeniowa, jako pierwsza w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, wdrożyła takie rozwiązanie. Uczestnictwo w systemie rozliczeń OTC_clearing szesnastu największych działających w Polsce banków stanowi jasne potwierdzenie faktu, że oferowane przez KDPW_CCP rozwiązania stanowią atrakcyjną ofertę dla podmiotów operujących na transakcjach OTC w PLN i są wyrazem zaufania do oferty polskiej izby rozliczeniowej.

 

Pierwsze transakcje na derywatach z rynku OTC izba KDPW_CCP rozliczyła w maju 2015 r. W bieżącym roku (styczeń-maj 2016) izba rozliczyła transakcje OTC o wartości 70 mld zł.

 

Rozliczanie derywatów OTC przez izby rozliczeniowe typu CCP ma na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka niewywiązania się stron ze zobowiązań wynikających z zawartej transakcji i pobudzenie tego segmentu rynku.

 

 

 
 
Wiceprezes KDPW i KDPW_CCP Sławomir Panasiuk z Redaktorem Naczelnym BBWP Cezarym Szymankiem
 
Laureaci nagrody Luminatus 2016
 

 

Ostatnia aktualizacja: 24-06-2016 Do góry